T T
Wiszące kluczyki jeden pod drugim w kilku kolumnach. W tle granatowa ściana.

Zespół

Treść

P.O. DYREKTORA
Bożena Bieńkowska
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23

ZASTĘPCA DYREKTORA DS. INFRASTRUKTURY I INWESTYCJI 

Adrian Tomasik
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23

SEKRETARIAT
Anna Sereda
sekretariat@etnomuzeum.eu
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 110; fax 12 430 63 30

GŁÓWNA KSIĘGOWA
Joanna Rodzaj
rodzaj@etnomuzeum.eu 
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 62 86 wew. 116

GŁÓWNY INWENTARYZATOR ZBIORÓW
Justyna Masłowiec – kustosz
maslowiec@etnomuzeum.eu  
pl. Wolnica 1, 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 249

GŁÓWNA KONSERWATOR
Agata Barczyńska
barczynska@etnomuzeum.eu
pl. Wolnica 1, 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 268

KOORDYNATOR DS. DOSTĘPNOŚCI
Anna Szelingowska
tel: 533 325 435
dostepnosc@etnomuzeum.eu

KONTAKT Z MEDIAMI I PROMOCJA
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 134

Dagmara Smoła
smola@etnomuzeum.eu
Olga Łuczyńska-Gawron (czasowa nieobecność)
luczynska@etnomuzeum.eu

PROMOCJA DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 18 27 

Natalia Ciemborowicz-Luber
ciemborowicz@etnomuzeum.eu 

EDUKACJA

pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 18 27
tel. centrala: 12 430 55 63, 12 430 55 75
edukacja@etnomuzeum.eu

Urszula Sobczyk  - koordynatorka
sobczyk@etnomuzeum.eu
wew. 254
Patrycja Jastrzębska
jastrzebska@etnomuzeum.eu
wew. 253

Katarzyna Dorota-Łuczyn
Monika Kocot
Barbara Mołas
Agnieszka Skalska
Zuzanna Surma
Monika Tarkowska
Olga Wojdyńska

DZIAŁ INFRASTRUKTURY I INWESTYCJI
pl. Krakowska 46; 31-060 Kraków
tel. centrala: 12 430 59 97

Jacek Szymański
szymanski@etnomuzeum.eu
wew. 115
Tomasz Ostafin
ostafin@etnomuzeum.eu
wew. 131
Aleksander Gałęziowski 

DOKUMENTACJA KONTEKSTOWA KULTUR (ARCHIWUM MEK)
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. centrala: 12 430 55 63, 12 430 55 75 

Anna Sulich-Liga – ​koordynatorka
sulich@etnomuzeum.eu
wew. 242
Anna Bujnowska – kustosz
bujnowska@etnomuzeum.eu
wew. 244
dr Mateusz Król – adiunkt
krol@etnomuzeum.eu
wew. 244
Anna Sak
sak@etnomuzeum.eu
wew. 243
Kamila Wasilewska-Prędki – kustosz (czasowa nieobecność)
wasilewska@etnomuzeum.eu 

ul. Krakowska 46, 31-060 Kraków
centrala: 12 430 63 42 

Andrzej Sułkowski
sulkowski@etnomuzeum.eu
wew. 124
Krystyna Reinfuss-Janusz
reinfuss@etnomuzeum.eu
wew. 139

BIBLIOTEKA
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 120

Małgorzata Zaród – kierownik biblioteki, kustosz
zarod@etnomuzeum.eu


PION ZARZĄDZANIA ZBIORAMI

KULTURY POZAEUROPEJSKIE
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. centrala: 12 430 60 23

Jacek Kukuczka – kustosz 
kukuczka@etnomuzeum.eu
wew. 122
Joanna Sosnowska – adiunkt
sosnowska@etnomuzeum.eu
wew. 121
Anna Szelingowska – asystent       
szelingowska@etnomuzeum.eu
wew. 121

KULTURA MATERIALNA

plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. centrala: 12 430 55 63, 12 430 55 75 

dr Magdalena Dolińska – kustosz dyplomowany
dolinska@etnomuzeum.eu 
wew. 261
Iwona Matuła - starszy specjalista
matula@etnomuzeum.eu 
wew. 263
Anna Woźny-Tondyra - główny specjalista
wozny@etnomuzeum.eu
wew. 262 

SZTUKA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. centrala: 12 430 55 63, 12 430 55 75 

Grzegorz Graff – kustosz
graff@etnomuzeum.eu 
wew. 258
Beata Skoczeń-Marchewka – st. kustosz
skoczen.marchewka@etnomuzeum.eu 
wew. 259
Leonia Brzozowska – adiunkt
brzozowska@etnomuzeum.eu 
wew. 257

KULTURA SPOŁECZNA

plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. centrala: 12 430 55 63, 12 430 55 75 

Justyna Matwijewicz - adiunkt
matwijewicz@etnomuzeum.eu
wew. 275
Karolina Pachla-Wojciechowska – kustosz (czasowa nieobecność)
pachla.wojciechowska@etnomuzeum.eu 

STROJE I TKANINY

plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. centrala: 12 430 55 63, 12 430 55 75 

Anna Grochal – kustosz
grochal@etnomuzeum.eu
wew. 274
dr Olena Kozakevych - asystent
kozakevych@etnomuzeum.eu
wew. 272
Ewa Rossal – kustosz
rossal@etnomuzeum.eu  
wew. 272

INWENTARYZACJA I GROMADZENIE ZBIORÓW
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. centrala: 12 430 55 63, 12 430 55 75

Justyna Masłowiec – kustosz - Główny Inwentaryzator Zbiorów
maslowiec@etnomuzeum.eu 
wew. 249
Piotr Bujakiewicz – Sekretarz Komsiji Gromadzenia Zbiorów
bujakiewicz@etnomuzeum.eu
wew. 250
Elżbieta Wójtowicz – starszy specjalista - ruch muzealiów
wojtowicz@etnomuzeum.eu 
wew. 251
Urszula Dziedzic – adiunkt -  inwentaryzacja muzealiów
dziedzic@etnomuzeum.eu 
wew. 250

PRACOWNIA FOTOGRAFICZNA 
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63 wew. 260

Marcin Wąsik
wasik@etnomuzeum.eu 

KONSERWACJA I RENOWACJA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. centrala: 12 430 55 63, 12 430 55 75

Agata Barczyńska – Główna Konserwator
barczynska@etnomuzeum.eu
wew. 268
Katarzyna Mazurek-Lebowska - renowator
mazurek.lebowska@etnomuzeum.eu
wew. 269
Renata Palka - asystent konserwatorski
palka@etnomuzeum.eu
wew. 271

PROJEKTY BADAWCZE
ul. Krakowska 46; 31-060 Kraków
tel. 12 430 63 42

Magdalena Zych – kustosz
zych@etnomuzeum.eu
wew. 136
Dorota Majkowska-Szajer – adiunkt
majkowska.szajer@etnomuzeum.eu
wew. 142

DZIAŁANIA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

ul. Krakowska 46; 31-060 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 135

Katarzyna Piszczkiewicz – koordynator
piszczkiewicz@etnomuzeum.eu

DZIAŁ PRACY Z ODBIORCĄ
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 278

Grzegorz Kurek
kurek@etnomuzeum.eu  

KSIĘGOWOŚĆ I KADRY
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków

Joanna Rodzaj – główna księgowa
tel. 12 430 62 86, wew. 116
rodzaj@etnomuzeum.eu 

Agnieszka Celińska – główny specjalista ds. kadr
tel. 12 430 60 23, wew. 119
celinska@etnomuzeum.eu
Grzegorz Włosek – główny specjalista ds. księgowości
tel. 12 430 60 23, wew. 138
wlosek@etnomuzeum.eu
Monika Kamińska – specjalista ds. księgowości
tel. 12 430 60 23, wew. 118
kaminska@etnomuzeum.eu


RECEPCJA, OPIEKUNOWIE WYSTAW

Elżbieta Cegła 
Maria Chorąży 
Sabina Czekaj 
Danuta Dudziak 
Agata Dukat-Szymańska 
Bogusława Dzierwa 
Krzysztof Dzierwa 
Kamila Góra 
Dorota Kaden 
Teresa Kapera 
Marta Kądziołka 
Józef Leniartek 
Piotr Niszczyk 
Jan Ostroga 
Grażyna Sadzik 
Wit Sałyk 
Jerzy Siatka 
Beata Stabicka
Iwona Wabik 
Barbara Wasilewska 
Alla Zakrevska