T T
Sala "Odnowa" na wystawie stałej MEK. Widoczne gałęzi drzewa, które oglądami od dołu oraz sufit w kolorowe pasy.

Zasady zwiedzania

w związku z COVID-19

W trosce o Państwa zdrowie wprowadziliśmy zasady zwiedzania naszych wystaw zgodne z obowiązującymi powszechnie przepisami oraz aktualnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi zwiedzania (poniżej).
RATUSZ, PLAC WOLNICA 1
ZALECENIA DOTYCZĄCE ZWIEDZANIA WYSTAWY STAŁEJ
 • Wystawa stała jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–19.00.
 • Na wystawie stałej może jednocześnie przebywać do 40 osób, tak by mogli Państwo przemieszczać się bezpiecznie z zachowaniem dystansu społecznego. 
 • Muzeum jest dostępne dla grup. Maksymalna liczba osób w grupie to 15. Istnieje również możliwość zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem.
 • Na miejscu prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów od drugiej osoby (zasada ta nie dotyczy rodziców z dziećmi do 13. roku życia, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących, osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów).
 • Ze względów bezpieczeństwa prosimy o pozostawianie odzieży wierzchniej w szatni w odległości trzech wieszaków od siebie. Możecie również Państwo korzystać z osobistych, zamykanych szafek.
 • Podczas Państwa obecności w Muzeum prosimy o zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki oraz dezynfekcję rąk. Na miejscu są dostępne płyn do dezynfekcji oraz – dla chętnych – jednorazowe rękawiczki.
DOM ESTERKI, KRAKOWSKA 46
ZALECENIA DOTYCZĄCE ZWIEDZANIA WYSTAWY „SYBERIA. GŁOSY Z PÓŁNOCY”
 • Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–19.00.
 • Na terenie wystawy może przebywać równocześnie 12 osób, tak by mogli Państwo przemieszczać się bezpiecznie z zachowaniem dystansu społecznego. W związku z tym pracownicy obsługi gości mogą prosić kolejnych z Państwa o poczekanie na swoją kolej na wejście na wystawę.
 • Wystawa jest dostępna dla grup. Maksymalna liczba osób w grupie to 8.
 • Prosimy o zasłanianie ust i nosa przy pomocy maseczki przez cały czas przebywania w muzeum. Po wejściu do budynku prosimy o dezynfekcję dłoni przy użyciu zapewnionych przez nas płynów do dezynfekcji. Płyny czekają na Państwa przy kasach i w szatni.
 • Na wystawę Syberia. Głosy z Północy można wejść po zakupie biletu łączonego w cenie wejścia na ekspozycję stałą (8 PLN ulgowy / 15 PLN normalny). Bilet pozwoli Państwu na obejrzenie zarówno wystawy syberyjskiej, jak i ekspozycji stałej. Bilety, choć łączone, nie muszą zostać wykorzystane jednego dnia. Mogą Państwo wrócić do nas w dowolny dzień trwania wystawy, do końca 2021 roku.
 • W przypadku zakupu biletów zachęcamy do korzystania z transakcji bezgotówkowych.
 • Prosimy o zachowanie odległości minimum 2 metrów od innych osób i bezpieczny dystans od innych zwiedzających podczas całej wizyty w budynku. Obowiązek ten nie dotyczy: rodziców z dziećmi do 13. roku życia, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących, osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów.
 • W miarę możliwości prosimy o unikanie dotykania powierzchni wspólnych jak poręcze, ściany, szyby i inne elementy konstrukcyjne.
 • Prosimy o niespożywanie pokarmów i napojów w budynku muzeum.
 • Ze względów bezpieczeństwa prosimy o pozostawianie odzieży wierzchniej w szatni w odległości trzech wieszaków od siebie.
UWAGA: Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia osoby zaszczepione nie są wliczane do obowiązujących limitów dot. ilości osób mogących równocześnie zwiedzać wystawy. Osoby zaszczepione zachęcamy do okazania certyfikatu (można to zrobić w wersji wydrukowanej lub elektronicznej, np. na telefonie komórkowym).

Liczymy na Państwa zrozumienie i odpowiedzialność. Równocześnie, w trosce o Państwa zdrowie, jak i zdrowie naszego zespołu, odradzamy wizytę w muzeum tym z Państwa, którzy mają objawy infekcji oraz podwyższoną temperaturę ciała.