T T
Sala "Odnowa" na wystawie stałej MEK. Widoczne gałęzi drzewa, które oglądami od dołu oraz sufit w kolorowe pasy.

Zasady zwiedzania

w związku z COVID-19

W trosce o Państwa zdrowie wprowadziliśmy zasady zwiedzania naszych wystaw zgodne z obowiązującymi powszechnie przepisami oraz aktualnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi zwiedzania (poniżej).
RATUSZ, PLAC WOLNICA 1
ZALECENIA DOTYCZĄCE ZWIEDZANIA WYSTAWY STAŁEJ
 • Wystawa stała jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–19.00.
 • Na wystawie stałej może jednocześnie przebywać do 40 osób, tak by mogli Państwo przemieszczać się bezpiecznie z zachowaniem dystansu społecznego. 
 • Muzeum jest dostępne dla grup. Maksymalna liczba osób w grupie to 15. Istnieje również możliwość zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem.
 • Na miejscu prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów od drugiej osoby (zasada ta nie dotyczy rodziców z dziećmi do 13. roku życia, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących, osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów).
 • Ze względów bezpieczeństwa prosimy o pozostawianie odzieży wierzchniej w szatni w odległości trzech wieszaków od siebie. Możecie również Państwo korzystać z osobistych, zamykanych szafek.
 • Podczas Państwa obecności w Muzeum prosimy o zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki oraz dezynfekcję rąk. Na miejscu są dostępne płyn do dezynfekcji oraz – dla chętnych – jednorazowe rękawiczki.
DOM ESTERKI, KRAKOWSKA 46
ZALECENIA DOTYCZĄCE ZWIEDZANIA WYSTAWY „SYBERIA. GŁOSY Z PÓŁNOCY”
 • Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–19.00.
 • Na terenie wystawy może przebywać równocześnie 12 osób, tak by mogli Państwo przemieszczać się bezpiecznie z zachowaniem dystansu społecznego. W związku z tym pracownicy obsługi gości mogą prosić kolejnych z Państwa o poczekanie na swoją kolej na wejście na wystawę.
 • Wystawa jest dostępna dla grup. Maksymalna liczba osób w grupie to 8.
 • Prosimy o zasłanianie ust i nosa przy pomocy maseczki przez cały czas przebywania w muzeum. Po wejściu do budynku prosimy o dezynfekcję dłoni przy użyciu zapewnionych przez nas płynów do dezynfekcji. Płyny czekają na Państwa przy kasach i w szatni.
 • Na wystawę Syberia. Głosy z Północy można wejść po zakupie biletu łączonego w cenie wejścia na ekspozycję stałą (8 PLN ulgowy / 15 PLN normalny). Bilet pozwoli Państwu na obejrzenie zarówno wystawy syberyjskiej, jak i ekspozycji stałej. Bilety, choć łączone, nie muszą zostać wykorzystane jednego dnia. Mogą Państwo wrócić do nas w dowolny dzień trwania wystawy, do końca 2021 roku.
 • W przypadku zakupu biletów zachęcamy do korzystania z transakcji bezgotówkowych.
 • Prosimy o zachowanie odległości minimum 2 metrów od innych osób i bezpieczny dystans od innych zwiedzających podczas całej wizyty w budynku. Obowiązek ten nie dotyczy: rodziców z dziećmi do 13. roku życia, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących, osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów.
 • W miarę możliwości prosimy o unikanie dotykania powierzchni wspólnych jak poręcze, ściany, szyby i inne elementy konstrukcyjne.
 • Prosimy o niespożywanie pokarmów i napojów w budynku muzeum.
 • Ze względów bezpieczeństwa prosimy o pozostawianie odzieży wierzchniej w szatni w odległości trzech wieszaków od siebie.
UWAGA: Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia osoby zaszczepione nie są wliczane do obowiązujących limitów dot. ilości osób mogących równocześnie zwiedzać wystawy. Osoby te powinny okazać certyfikat potwierdzający zaszczepienie (może go otrzymać każdy kto zaszczepił się dwoma dawkami szczepionek Moderna, Pfizer, Astrazeneca lub jedną dawką preparatu J&J). Certyfikat można okazać w wersji wydrukowanej lub elektronicznej, np. na telefonie komórkowym.

Liczymy na Państwa zrozumienie i odpowiedzialność. Równocześnie, w trosce o Państwa zdrowie, jak i zdrowie naszego zespołu, odradzamy wizytę w muzeum tym z Państwa, którzy mają objawy infekcji oraz podwyższoną temperaturę ciała.