Zalecenia dla zwiedzających wystawę czasową „Syberia. Głosy z Północy”

W trosce o Państwa zdrowie wprowadziliśmy zasady zwiedzania wystawy zgodne z obowiązującymi powszechnie przepisami oraz aktualnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego:
1. Na terenie wystawy może przebywać równocześnie 10 osób, tak by mogli Państwo przemieszczać się bezpiecznie z zachowaniem dystansu społecznego. W związku z tym pracownicy obsługi gości mogą prosić kolejnych z Państwa o poczekanie na swoją kolej na wejście na wystawę.

2. Prosimy o zasłanianie ust i nosa przez cały czas przebywania w muzeum. Po wejściu do budynku prosimy o dezynfekcję dłoni przy użyciu zapewnionych przez nas płynów do dezynfekcji. Płyny czekają na Państwa przy kasach i w szatni.

3. Na wystawę Syberia. Głosy z Północy można wejść po zakupie biletu łączonego w cenie wejścia na ekspozycję stałą (7 PLN ulgowy / 13 PLN normalny). Bilet pozwoli Państwu na obejrzenie zarówno wystawy syberyjskiej, jak i ekspozycji stałej. Bilety, choć łączone, nie muszą zostać wykorzystane jednego dnia. Mogą Państwo wrócić do nas w dowolny dzień trwania wystawy, do 31 sierpnia 2021 roku.

4. W przypadku zakupu biletów zachęcamy do korzystania z transakcji bezgotówkowych.

5. Prosimy o zachowanie odległości minimum 2 metrów od innych osób i bezpieczny dystans od innych zwiedzających podczas całej wizyty w budynku. Obowiązek ten nie dotyczy:

a) rodziców z dziećmi do 13. roku życia,
b) osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących,
c) osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów.

6. W miarę możliwości prosimy o unikanie dotykania powierzchni wspólnych jak poręcze, ściany, szyby i inne elementy konstrukcyjne.

7. Prosimy o niespożywanie pokarmów i napojów w budynku muzeum.

8. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o pozostawianie odzieży wierzchniej w szatni w odległości trzech wieszaków od siebie.

9. Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–19.00 z przerwą techniczną w ciągu dnia (13.00–15.00) przeznaczoną na dezynfekcję powierzchni wspólnych.

Liczymy na Państwa zrozumienie i odpowiedzialność. Równocześnie, w trosce o Państwa zdrowie, jak i zdrowie naszego zespołu, odradzamy wizytę w muzeum tym z Państwa, którzy mają objawy infekcji oraz podwyższoną temperaturę ciała.