T T
Strona wystawy otwarta na tablecie trzymanym w dłoni.

Kolekcja w kwarantannie - wystawa online

wystawa którą możesz tworzyć razem z nami

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do współtworzenia „Kolekcji w kwarantannie”. Czekamy na opowieści i zdjęcia rzeczy, które towarzyszyły nam w chwilach niepewności i grozy, w momentach radości i wzruszeń, w zmęczeniu, złości, w poczuciu bezsilności, osaczenia i osamotnienia.

Zapraszamy na stronę www.etnomuzeum.eu/kolekcjawkwarantannie, gdzie możesz na bieżąco śledzić, jak powstaje Kolekcja. Możesz ją tworzyć razem z nami. 

Zależy nam na osobistych relacjach, dotyczących konkretnych przedmiotów. Co to może być? Cokolwiek, co dla Ciebie stało się ważne, znaczące, potrzebne w czasie pandemii. Może chcesz podzielić się też notatkami z tamtych czasów, rysunkami, mapami, nagraniami dźwiękowymi, zdjęciami? Może nosisz w sobie historię związaną z przedmiotem, którego nie ma, którego zabrakło?

Wszyscy są zaproszeni – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, statusu majątkowego, wykształcenia, zawodu. Chcemy, by w „Kolekcji w kwarantannie” znalazło się miejsce na rozmaite doświadczenia, wiele punktów widzenia, indywidualne przeżycia – to, co nas różni i łączy. Efekty zbiórki udostępniamy stopniowo na platformie internetowej, przygotowując jednocześnie wystawę w przestrzeni Muzeum.

Ze względów bezpieczeństwa, związanych ze stanem pandemii, osoby zainteresowane współtworzeniem „Kolekcji w kwarantannie” prosimy najpierw o kontakt mailowy, listowny lub telefoniczny. Przedmiotów anonimowych, bez poznania kontekstu, nie przyjmujemy. Mamy nadzieję, że tak szybko jak stanie się to bezpieczne, będziemy mogli się również spotkać na żywo, zobaczyć wybrane przez Was rzeczy, pokazać je na przyszłej wystawie i być może także włączyć do kolekcji Muzeum.

Prosimy o kontakt:
mailowy: nawystawe@etnomuzeum.eu
telefoniczny: 507 946 675
tradycyjną pocztą:
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
ul. Krakowska 46, 31-066 Kraków,
z dopiskiem „Kolekcja w kwarantannie”.

„Kolekcja w kwarantannie” jest kontynuacją badań realizowanych przez MEK pod nazwą „Nasze życie w czasach zarazy”.