Okładka publikacji Życzenia - grafika przedstawiająca dwie zwrócone ku sobie twarze.

„Życzenia” – nowość wydawnictwa MEK

Serdecznie zapraszamy na stronę www.etnomuzeum.eu/wydawnictwa/zyczenia, gdzie udostępniliśmy właśnie nową publikację pt. „Życzenia”.

Ta książka to zbiór fascynujących opowieści o życzeniach oparty na bogatym zasobie źródeł etnograficznych i empirycznych. To efekt kilkuletnich kwerend i badań terenowych: ponad stu spotkań, rozmów i obserwacji.

Książka dostępna jest bezpłatnie w formie e-publikacji oraz audiobooka.

Projekt „Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja”, realizowany przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.