obraz z wizerunkiem mężczyzny
"Doktor Andrzej Kowal", portret, 2015, Władysław Wałęga

Wystawa malarstwa Władysława Wałęgi | oprowadzanie kuratorskie/pokaz filmu

W piątek, 27 stycznia, zapraszamy na wydarzenia wokół wystawy „Nie poddaję się, trwam. Władysław Wałęga - malarstwo".

W programie:
17.00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Nie poddaję się, trwam. Władysław Wałęga - malarstwo".
18.00 - „Artyści doktora Kowala” - projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Ewy i Bartosza Tobołów z udziałem autorów oraz zaproszonych gości – prof. Grażyny Borowik – Pieniek oraz Macieja Bobra.

Ewa Toboła i Bartosz Toboła znani także z innych dokumentów poświęconych sztuce i twórcom art brut, tym razem przybliżają postać doktora Andrzeja Kowala – wybitnego psychiatry, dyrektora Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie, promotora arteterapii i przyjaciela artystów.

Po projekcji filmu wspomnieniami i refleksjami o doktorze Kowalu podzielą się z nami  prof. Grażyna Borowik- Pieniek – prezydentka Stowarzyszenia Psychiatria i Sztuka im. dra Andrzeja Kowala oraz Maciej Bóbr – historyk sztuki, rzecznik prasowy Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie.
Podczas spotkania obecny będzie też sam artysta - Władysław Wałęga.

27 stycznia
17.00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie, Dom Esterki, ul. Krakowska 46
18.00 - pokaz filmu, Ratusz, pl. Wolnica 1

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!