Kobieta pośród drzew w słońcu.
Fot: Jorg Hemmen

Wstęp do Rozśpiewu | Pieśni niesione przez ptaki

warsztaty online

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie zaprasza na majowe spotkanie śpiewacze w ramach Wstępu do Rozśpiewu. Tym razem zajmiemy się pieśniami niesionymi przez ptaki.

Sowy, kukułki, gołąbki, gołębice, pawie, bociany. Ptaki w pieśniach wielu kultur odgrywają wyjątkową rolę. Wieszczą, obserwują i komentują ludzkie poczynania. Przedstawiciele przestworzy i podniebnego świata, do którego my jako ludzie nie mamy łatwego dostępu, fascynują nas od wieków. Zajrzymy do tego świata z pomocą pieśni z Białorusi, Polski i Ukrainy.

Pracę z materiałem źródłowym przeplatać będziemy ćwiczeniami emisyjnymi i oddechowymi dla swobodnego i pełnego przyjemności wydobywania głosu.

Zajęcia poprowadzi Sabina Krauze

Link do zapisów: https://forms.office.com/r/1Z9GkRixJV

Informacje praktyczne:
  • Kiedy: 12 i 19 maja, w godzinach 18:00–20:00
  • Koszt: 70zł (za dwa spotkania)
  • Aby móc się z nami połączyć, potrzebny jest komputer lub telefon podłączony do Internetu z głośnikami lub słuchawkami.
Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM.S.UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
Tytuł przelewu: Wstęp do Rozśpiewu

Potwierdzenie przelewu prosimy przesłać na adres: dorota@etnomuzeum.eu

Formularz i dane w nim wypełniane będą używane przez organizatora na potrzeby realizacji warsztatów.