Grafika dekoracyjna.

Wspólne miejsce

warsztaty rodzinne

Zapraszamy na ferie z energią! Wraz z uczestniczącymi w nich osobami będziemy ładować baterie na nowy rok i drugi semestr szkolnej nauki – odkrywać siłę drobnych gestów i niepozornych przedmiotów, czerpać z etnograficznego sposobu patrzenia na świat i (współ)działania, szukać energii zbiorów i wystaw prezentowanych w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Wspólne miejsce

W pierwszą sobotę ferii przekonamy się, jaką energią można ładować baterie w muzealnym powerbanku. Zastanowimy się, skąd mogły czerpać siłę bohaterki wystawy „POWERBANK / siła kobiet” i jakie doświadczenia wzmacniają nas samych. Zainspirowani makatkami z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie wykonamy własne – ze współczesnym, ważnym dla naszej rodziny przesłaniem. Będziemy drukować na materiale bawełnianym, wykorzystując przygotowane przez siebie matryce i farby do tkanin.

Prowadząca: Monika Kocot

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

• Termin: 28 stycznia 2023 r. (sobota), godz. 10.30-12.30 (I grupa), 13.00-15.00 (II grupa)
  • Miejsce: Dom Esterki, ul. Krakowska 46
  • Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 roku życia wraz z dorosłymi opiekunami
  • Cena: 30 zł (pierwsze dziecko), 20 zł (drugie i kolejne dzieci), opiekunowie towarzyszą dzieciom bezpłatnie
  • Zniżka w wysokości 30% przysługuje posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie
  • Język: polski (w II grupie z tłumaczeniem na ukraiński – prosimy o zgłoszenie potrzeby tłumaczenia do 23 stycznia 2023 r.)
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na konto, którego numer prześlemy wraz z potwierdzeniem zgłoszenia przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/swqQH8sHxz