WŁASNYM GŁOSEM | prawda głosu

Muzeum Etnograficzne zaprasza na pierwszy z dwóch warsztatów w ramach cyklu POWERBANK / Własnym Głosem.

Podczas spotkania pod tytułem „prawda głosu” będziemy pracować holistycznie biorąc pod uwagę fizjologię głosu, psychologię i akustykę. Naszą pracę oprzemy na założeniu, że każdy z nas ma głos ale nie każdy ma do niego dostęp. Siłę głosu rozumiemy nie jako krzyk ale mocną wibrację, która powstaje swobodnie. Podczas warsztatów zajmiemy się również swoim wewnętrznym głosem i odkrywaniu prawdy o nim.

Wszystkie ćwiczenia są tak zaprojektowane, żeby można było je zabrać "ze sobą" i wprowadzić do codzienności.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

• Miejsce: MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI, Plac Wolnica 1
  • Termin: 8/9 października sobota: 10:00-13:00, 14:30-17:00; niedziela: 10:00 - 13:30, 14:00 - 15:30
  • Czas trwania: 10 h
  • Koszt: 250 PLN (przy zapisie i wpłacie do 1 października cena promocyjna: 230 PLN)
  • Zapisy: https://forms.office.com/r/d8DA1YnzRy

O CYKLU:

„Własnym Głosem” to propozycja Muzeum Etnograficznego Krakowie w ramach programu trwającej właśnie wystawy „POWERBANK / siła kobiet”. Składają się na nią dwa weekendowe warsztaty skupione na pracy z głosem i pieśnią. 8 i 9 października w odkrywaniu prawdy głosu pomoże nam Magda Sekuła-Lemberger. Zaś 26 i 27 listopada Monika Żelazek zabierze nas w drogę po własną pieśń.

Czasem chrapliwy, cichy, innym razem piskliwy lub donośny. Niezależnie od tego jaki jest, dla większości z nas jest to właśnie głos jest jedną podstawowych narzędzi wyrażania siebie. Świadomie używany pomaga nam wypowiedzieć własną prawdę i ułatwia stanięcie za sobą. To właśnie dzięki głosowi możemy wyśpiewać swój los, opowiedzieć herstorię - z własnej perspektywy, sięgając do kobiecego archiwum złożonego z pieśni tworzonych przez pokolenia naszych poprzedniczek.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z własnym głosem. Warsztaty skierowane są zarówno do osób śpiewających, jak i tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze śpiewem.