T T
Zdjęcie z warsztatów śpiewu przedstawia trzy kobiety z otwartymi ustami.

„Czemu, me oko, więcej łez nie dajesz?” – wielkopostne zgromadzenie śpiewacze

Szanowni Państwo, informujemy, że w związku z zaleceniami dotyczącymi ograniczania wydarzeń o charakterze artystyczno-rozrywkowym, zaplanowane na niedzielę 15 marca Wielkopostne zgromadzenie śpiewacze zostaje odwołane.

----

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania tradycyjnych pieśni wielkopostnych w klasztorze Ojców Dominikanów. Pieśni  opowiadające o cierpieniu i śmierci Chrystusa, charakteryzują się pięknymi melodiami, a ich wielozwrotkowa struktura zachęca do włączenia się do wspólnego śpiewu. 

Wielkopostne Zgromadzenie Śpiewacze to również doskonała okazja do kontaktu z wielowiekową tradycją ustnego przekazu dziedzictwa kulturowego. 

Przygotowanie muzyczne nie jest wymagane. Spotkanie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych śpiewem tradycyjnym. Teksty zapewniają organizatorzy.


Informacje praktyczne:
Data: niedziela, 15 marca 2020, godz. 15:30 
Miejsce: Klasztor Ojców Dominikanów, ul. Stolarska 12 
Informacje: Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzuem.eu

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy wydarzenia: Paweł Grochocki i powarsztatowa grupa śpiewacza, Katarzyna Dorota - Muzeum Etnograficzne w Krakowie, o. Wojciech Sznyk - Dominikański Ośrodek Liturgiczny

Zainteresowanych tematem pieśni wielkopostnych zapraszamy również na warsztaty, które odbędą się bezpośrednio przed Zgromadzeniem Śpiewaczym w dniach 13–15 marca 2020 w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Więcej na stronie internetowej wydarzenia.
Wydarzenie na Facebooku