T T
Grafika dekoracyjna.

Wewnętrzna siła

warsztaty rodzinne

Zapraszamy na ferie z energią! Wraz z uczestniczącymi w nich osobami będziemy ładować baterie na nowy rok i drugi semestr szkolnej nauki – odkrywać siłę drobnych gestów i niepozornych przedmiotów, czerpać z etnograficznego sposobu patrzenia na świat i (współ)działania, szukać energii zbiorów i wystaw prezentowanych w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Wewnętrzna siła

W trzecią sobotę ferii wyruszymy na przygodę iskrzącą się od emocji. Czerpiąc z idei wystawy „Nie poddaję się, trwam. Władysław Wałęga – malarstwo” oraz doświadczeń autorek gry edukacyjno-terapeutycznej „Rycerze MOCy” będziemy szukać wewnętrznych zasobów, nazywać je i charakteryzować – w bezpiecznej, baśniowo-rycerskiej atmosferze. Ten czas będzie też okazją, by przekonać się jak przyjemne i ważne jest dawanie innym ogni MOCy (potocznie nazywanych komplementami) i ile energii przynosi ono światu. Tego typu wsparcie może przyczyniać się również do wzmacniania indywidualnej witalności oraz rozwijać dynamiczny potencjał jednostek – na spotkaniu dowiemy się, co na ten temat mówią badania naukowe.

Kulminacyjnym punktem warsztatów będzie udział w specjalnej misji Rycerzy MOCy – rozgrywki planszowej, której stawką będzie wyzwolenie malowniczej Krainy spod władzy Króla Ciemności i jego armii Emocjonalnych Wampirów. Zaangażowanie się w nią pozwoli odczuć siłę grupy oraz uświadomić sobie, że to współpraca, a nie rywalizacja, daje energię do przeprowadzania zmian. Więcej informacji o grze znaleźć można na stronie Fundacji Niezależny Instytut Edukacji Emocjonalnej: www.instytutemocji.pl.

Prowadzące: dr n. hum. Anna Łachowska oraz dr n. hum. Katarzyna Wanat – specjalistki w zakresie edukacji emocjonalnej, założycielki Fundacji Niezależny Instytut Edukacji Emocjonalnej, członkinie międzynarodowej organizacji European Network for Social and Emotional Competence (ENSEC).

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Termin: 11 lutego 2023 r., godz. 10.30-12.30 (I grupa), 13.00-15.00 (II grupa)
  • Miejsce: Dom Esterki, ul. Krakowska 46
  • Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 roku życia wraz z dorosłymi opiekunami
  • Wstęp: bezpłatny
  • Język: polski (w II grupie z tłumaczeniem na ukraiński – prosimy o zgłoszenie potrzeby tłumaczenia do 6 lutego 2023 r.)
  • Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/swqQH8sHxz