PL EN
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie 
na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych
T T
grafika ozdobna przedstawiająca niebiesko-żółty motyw graficzny

„Wędrowanie. Turyści, pielgrzymi, migranci” | oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją

24 września zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wędrowanie. Turyści, pielgrzymi, migranci” z audiodeskrypcją na żywo i pomocami dotykowymi. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Kultury Wrażliwej.

W porze letniej kanikuły proponujemy trzy spojrzenia na tytułowe wędrowanie. Wiedzie ono do określonego celu, do którego dociera się, będąc turystą podczas wakacyjnej podróży, pielgrzymem w drodze do sanktuarium albo migrantem poszukującym bezpiecznego miejsca. To trzy jakże różne doświadczenia. Turystyczną perspektywę patrzenia prezentujemy na wystawie poprzez pejzaże i widokówki oraz swoiste trofea z miejsc wakacyjnego wypoczynku w postaci pamiątek od lokalnych rzemieślników, przypominamy szlaki pątnicze do Santiago de Compostela, Rzymu i Jerozolimy, a także lokalny małopolski szlak do Kalwarii Zebrzydowskiej, zaś migrację zaprezentujemy przez pryzmat losów peruwiańskich Asháninka, którzy żyjąc blisko natury i doświadczając przyspieszonych zmian klimatu, zmuszeni są do częstych wędrówek w poszukiwaniu bezpieczeństwa.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 24 września, godz. 16.00-17.30
  • Miejsce: Dom Esterki, ulica Krakowska 46
  • Koszt udziału: bezpłatnie, obowiązuje zakup biletów wstępu na wystawę w promocyjnej cenie 1 zł od osoby
  • Płatność za bilety: bezpośrednio przed oprowadzaniem, gotówką lub kartą w kasie MEK
  • Wejście bez barier architektonicznych jest możliwe od strony ulicy Trynitarskiej (szczegółowe informacje o dostępności budynku znajdują się pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/niepelnosprawnosc-ruchowa)
  • W razie potrzeby staramy się zapewnić asystę z najbliższego przystanku komunikacji miejskiej (Plac Wolnica / Stradom / św. Wawrzyńca). Potrzebę asysty należy zgłosić przez formularz zapisu na oprowadzanie lub pod numerem telefonu 883 751 003
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy (https://forms.office.com/e/2EmcSLaQz4) lub pod numerem telefonu 883 751 003

„Małopolska. Kultura wrażliwa” to program, w którym dążymy do zwiększenia obecności osób z różnorodnymi potrzebami w instytucjach kultury. Głównym celem programu jest otwieranie instytucji i jej oferty kulturalnej dla każdej zainteresowanej osoby.

Inicjatorem projektu jest województwo małopolskie, zaś funkcję realizatora pełni Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

Projekt „Być dla każdego 2024” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2024” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.