PL EN
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie 
na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych
T T
Fragment wystawy. Widoczne dwie kompozycje abstrakcyjnych roślin wykonanych ze sklejki.

Tłumaczone na PJM spotkanie i oprowadzanie po wystawie „Muzeum nie musi być w muzeum”

W ostatnią sobotę sierpnia, 28.08, o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem wystawy – Olafem Cirutem. Spotkanie tłumaczone będzie na polski język migowy. 

Jeszcze do końca wakacji na krakowskim placu Wolnica można zwiedzać plenerową, interaktywną wystawę Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Zorganizowana jest pod hasłem: „Muzeum nie musi być w muzeum”.

Na placu stanęło 20 współczesnych instalacji artystycznych, dla których inspiracją są zbiory krakowskiego Muzeum Etnograficznego. Pośród wielobarwnych, sporych rozmiarów figur każdy może znaleźć miejsce dla siebie. Na część z nich można wejść, na części usiąść lub schronić się w ich cieniu.

Na  wystawie zobaczymy między innymi:
  • figury które mają 1,65 m wysokości i nawiązują do niewielkich drewnianych zabawek z początku XX wieku, które znajdują się w kolekcji Muzeum,
  • wielkoformatowe obrazy z fantastycznymi zwierzętami, zainspirowane kolekcją wycinanek,
  • drewniane, trójwymiarowe kwiaty, które możemy skojarzyć z dekoracjami skrzyń posagowych,
W inicjatywie chodzi o to, by wyjść poza mury instytucji i szerszej publiczności pokazać, że muzealna kolekcja jest czymś więcej niż tylko opowieścią o przeszłości. Może być cennym źródłem inspiracji dla współczesnych artystów, rzemieślników, projektantów i nie tylko.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Kiedy? 28.08, sobota, godzina 11:00

Gdzie? Plac Wolnica 1 - spotykamy się przed wejściem do Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Wystawa jest plenerowa, więc spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu.

Czas trwania: 60 minut.

Tłumaczenie PJM: Marzena Kasperska

Wydarzenie jest bezpłatne, nie trzeba rezerwować miejsca, ale będzie nam miło, jeśli dasz nam znać, że się spotkamy.

Jeśli dotarcie pod samo Muzeum jest dla Ciebie z jakiegokolwiek powodu kłopotliwe lub niemożliwe, skontaktuj się z koordynatorką dostępności: Olgą Błaszczyńską, mail: dostepnosc@etnomuzeum.eu, telefon/SMS: 533325435



Pasek z logotypami partnerów.
Wystawa „Muzeum nie musi być w muzeum” została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021. Partnerem projektu jest Miasto Kraków.

Wartość dofinansowania: 53 000 zł
Całkowita wartość zadania: 81 986 zł

Flaga oraz Godło Polski.