T T

Święto Rodziny Krakowskiej

W dniach 26-28 maja odbywa się w Krakowie 11 edycja Święta Rodziny Krakowskiej. MEK , jak co roku, włącza się w obchody święta i zaprasza do udziału w specjalnie przygotowanym programie wydarzeń.

PROGRAM:
  • zwiedzanie wystawy stałej "Polska kultura ludowa" | 26 - 28 maja, godz. 10.00 - 19.00
Posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania naszej wystawy stałej. 

Wszystkie dzieci, które odwiedzą nas w tych dniach z rodzinami otrzymają w prezencie Etnościeżki - przewodniki po wystawie stworzone specjalnie z myślą o naszych najmłodszych odbiorcach.
  • gra miejska "Kazimierz od podszewki" - rozgrywka rodzinna | 26 maja godz. 16.00 - 19.00
Rodziny z dziećmi w wieku nastoletnim (i starszym) zapraszamy do udziału w specjalnej, międzypokoleniowej rozgrywce gry miejskiej "Kazimierz od podszewki. Po-łączenia". W jej trakcie połączmy miejsca, czasy, ludzi i brzegi zasypanej rzeki. Okruchy wspomnień, zdjęcia i stare plany. Echa wielkiej historii i ślady codziennych wyborów kolejnych pokoleń mieszkańców Kazimierza zapisane w przebiegu ulic, murach domów, wyglądzie pozornie znanych miejsc. 
 
Na uczestników czekają zadania kooperacyjne, strategiczne wyzwania oraz 12 liter hasła do odnalezienia. A na mecie – nagroda: 30% zniżki na cały asortyment sklepiku muzealnego (po odczytaniu i podaniu poprawnego hasła).
 
Do udziału zapraszamy drużyny rodzinne liczące od 2 do 6 osób, z co najmniej jedną dorosłą osobą. Minimalny sugerowany wiek uczestników to 12 lat. 
 
Zarejestrowane zespoły mogą dołączyć do gry między godziną 16.00 a 17.00. Na rozgrywkę powinny zarezerwować minimum 120 minut. Czas na wykonanie zadań upłynie o godzinie 19.00.
 
Informacje praktyczne:

Termin: 26 maja (piątek) 2023 r. godz. 16.00-19.00.
Miejsce startu i mety: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1.
Cena: 15 zł za zestaw materiałów do gry dla jednej drużyny. Płatność przed grą w kasie Muzeum.
Liczba osób w zespole: 2-6 (w tym co najmniej 1 osoba dorosła).
Minimalny sugerowany wiek uczestników: 12 lat.
Każdy zespół powinien mieć do dyspozycji przynajmniej jeden telefon z aparatem fotograficznym i dostępem do Internetu.
Liczba zespołów, które mogą wziąć udział w grze, jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/tuMWyYTkxE

Święto Rodziny Krakowskiej, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. Już po raz trzeci w dniach 26-28 maja br. zostanie zorganizowane w formule trzydniowej, która została ciepło przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Aktywności dla rodzin zostaną zorganizowane, równolegle w różnych punktach Krakowa, w podmiotach miejskich i komercyjnych prowadzących działania na rzecz krakowskich rodzin. W ciągu trzech dni rodziny będą mogły wziąć udział w przygotowanych z tej okazji piknikach, grach miejskich i plenerowych, wycieczkach, spektaklach, wystawach, konkursach i warsztatach.

Szczegółowy program Święta Rodziny Krakowskiej dostępny jest na stronie www.kkr.krakow.pl wraz z informacjami na temat organizatorów poszczególnych aktywności oraz warunkami udziału (część aktywności wymaga wcześniejszej rejestracji).