PL EN
Ustawienia prywatności
na poniższej stronie.
*Z wyjątkiem niezbędnych
Świat z opłatków na czarno-białej fotografii.

Świat dla każdego | otwarte spotkanie rękodzielnicze

12 grudnia zapraszamy do wspólnego tworzenia światów z opłatków – tradycyjnych ozdób związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Będziemy konstruować je w przestrzeni wystawy „CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku”. Zainspirowani światem z Niegowici (uwiecznionym na szklanej kliszy w 1907 roku) przejdziemy drogę od płaskiego zdjęcia do trójwymiarowej, kulistej ozdoby. Wykorzystamy opłatki w różnych kolorach, poznamy sposoby wycinania z nich potrzebnych elementów oraz ich łączenia.

Do działania można dołączyć w dowolnym momencie między 12.00 a 17.30, w miarę wolnych miejsc. Spotkanie będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku, a od 16.00 do 18.00 tłumaczone na polski język migowy (PJM). Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 12 grudnia 2023 r. (wtorek), godz. 12.00-18.00
  • Miejsce: Dom Esterki, ulica Krakowska 46, wystawa „CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku”
  • Koszt udziału: bezpłatnie, obowiązuje zakup promocyjnych biletów wstępu na wystawę (bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 5 zł, asystent osoby z niepełnosprawnością – bezpłatnie)
  • Język: polski (między 16.00 a 18.00 z tłumaczeniem na PJM)
  • W razie potrzeby staramy się zapewnić asystę z najbliższego przystanku komunikacji miejskiej (Plac Wolnica). Potrzebę asysty należy zgłosić do poniedziałku 11 grudnia 2023 r. pod numerem telefonu 883 751 003
  • Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie
Fotografia ilustracyjna: Autor nieznany, Świat z opłatków, 1907, Niegowić (powiat wielicki), klisza szklana, 18 × 13 cm, nr inw. V/1216/S

Projekt „Być dla każdego 2023” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.