Fotografia przedstawiająca kobietę w haftowanej bluzce i spódnicy tańczącą pośród drzew.

Spacer śpiewaczy | spotkanie z własnym głosem

Wrzesień to czas łapania oddechu po intensywności lata. W kulturze tradycyjnej był to czas wytchnienia po zbiorach. Dla nas, mieszkańców miasta, jest to moment ponownego powrotu do naszego rytmu, do codzienności. To dobra pora, by wziąć oddech pełną piersią i zatrzymać jeszcze na chwilę słońce i ciepło letnich dni.

Podczas spotkania będziemy poszukiwać wygodnego wydobywania dźwięków. Sięgniemy po pieśni, gdyż nauka odbędzie się drogą przekazu mówionego/ śpiewanego. Będzie czas i przestrzeń, by z uwagą wsłuchać się w nie, jak również w swój głos.

Zajęcia skierowane są do osób, które chcą zacząć poznawać swój głos i nauczyć się podstaw emisji.

Będziemy śpiewać bez kartek, prowadzenie będzie jednak takie, by każdy dał radę włączyć się w śpiew, bez obaw, że nie zapamięta tekstu. Tym sposobem wracamy do naturalnego sposobu ustnego przekazu tradycji ludowych.

Zajęcia poprowadzi Jaga Szeptalin.

Informacje praktyczne:
  • Kiedy: 16 września, 17:30-19:00
  • Koszt: 35 zł
  • Zapisy za pomocą formularza:

Osoby zapisane otrzymają mapkę z miejscami naszych spotkań.

Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
Tytuł przelewu: spacer śpiewaczy

Potwierdzenie prosimy przesłać na adres: dorota@etnomuzeum.eu