T T
Grafika przedstawiająca prowadzącą warsztaty. 3 zdjęcia. na pierwszym osoba idzie wzdłuż białej ścianu, na drugim stoi oparta o nią a na trzecim znów idzie.
fot. Jorg Hemmen

Spacer śpiewaczy | przejścia, powroty i podróże

Zapraszamy na kolejne spotkanie ze śpiewem.

Podczas spaceru ożywimy naszą relację z własnym głosem korzystając z tekstów i melodii kultury tradycyjnej. Będziemy łapać rytm kroków, oddechów i dźwięków. Na naszej trasie znajdą się dwa bardzo ważne dla Krakowa i Krakowian miejsca: kościół św. Benedykta i Kopiec Kraka. 

Motywem przewodnim spotkania będą przejścia, powroty i podróże. Towarzyszyć nam będą dawne pieśni z Polski, Ukrainy i Bułgarii. 

Spacer zaczniemy wspólną rozgrzewką, ćwiczeniami emisyjnymi i działaniami wspierającymi umiejętność śpiewania w grupie. Niektóre z pieśni będą okazją do śpiewu w dwugłosie i doświadczania harmonii, z kolei inne będą nas kierowały w stronę poszukiwania wspólnego brzmienia, tempa i dynamiki w jednogłosie. 

Zajęcia poprowadzi Sabina Krauze.

Informacje praktyczne:  
  • Kiedy: 14 października 17:00-18:30  
  • Koszt: 35 zł
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.  
  • Osoby zapisane otrzymają mapkę z miejscami naszych spotkań.  
  • Zapisy za pomocą formularza: https://forms.office.com/r/XFjLVfnpnz


Dane do przelewu:  
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI  
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971  
Tytuł przelewu: spacer śpiewaczy 

Potwierdzenie prosimy przesłać na adres: dorota@etnomuzeum.eu