PL EN
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie 
na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych
T T
Zdjęcie kilku dłoni dotykających czarno-biały przedmiot.

Rzeczy i ludzie | Heródek

Po długiej przerwie z przyjemnością powracamy do cyklu „Rzeczy i ludzie” – tematycznych spotkań w Muzeum Etnograficznym w Krakowie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku, na które zapraszamy młodzież i dorosłych. Spotkanie odbędzie się w ostatnią niedzielę lutego, 23.02.2020, w Domu Esterki przy ul. Krakowskiej 46 na wystawie czasowej Heródek


Karol Wójciak „Heródek” był rzeźbiarzem samoukiem. Mieszkał w Lipnicy Wielkiej na Orawie. Tworzył proste w formie rzeźby, przedstawiające przede wszystkim postacie świętych i aniołów. 

Dlaczego rzeźby Heródka nazywane były przez Lipniczan „gnotkami”? Kim jest tajemniczy Święty Wołgan? I jak może brzmieć muzyka „z serca i wyobraźni”, którą Heródek grywał na wyrzeźbionych przez siebie skrzypcach? 

Zapraszamy do wspólnego zwiedzania wystawy i odkrywania postaci Heródka. Spotkanie poprowadzi kustosz MEK Grzegorz Graff. 


Informacje praktyczne: 
  • Kiedy: niedziela, 23.02.2020, w godz.: 16:00–17:30 
  • Gdzie: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Dom Esterki, ulica Krakowska 46
  • Wstęp wolny, konieczna rezerwacja miejsc. Prosimy o zgłoszenie chęci udział mailowo lub telefonicznie. 
  • Kontakt i rezerwacje:  
    • Joanna Zbela, zbela@etnomuzeum.eu, tel.: 124301827 
    • Olga Błaszczyńska, blaszczynska@etnomuzeum.eu, tel.: 533325435 

Uwaga! Ze względu na remont ulicy Krakowskiej, najbliższymi przystankami Muzeum są: św. Wawrzyńca oraz Stradom. Niestety, przystanek plac Wolnica jest nieczynny. 

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji lub pomocy w dotarciu do Muzeum prosimy o kontakt z jedną z dwóch koordynatorek dostępności: