T T
Zdjęcie przedstawia siedzącego na krześle prowadzącego warsztaty Rozśpiew.

Rozśpiew. Pieśni wielkopostne

Szanowni Państwo, w związku z zaleceniami dotyczącymi ograniczania wydarzeń o charakterze artystyczno-rozrywkowym informujemy, że zaplanowane w terminie 13–15 marca 2020 warsztaty z Rośpiewu zostają odwołane. 

----

Marcowa edycja warsztatów śpiewu tradycyjnego dedykowana jest pracy nad pieśniami wielkopostnymi, które są wyjątkowym obszarem polskiego folkloru religijnego. Zajęcia adresowane są do wszystkich osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności muzycznych
i kompetencji kulturowych, niezależnie od wcześniejszego formalnego przygotowania muzycznego. Po krótkim wprowadzeniu do tematyki wykonywania pieśni religijnych w tradycji ludowej i rozgrzewce wokalnej, zajmiemy się nauką i wspólnym śpiewaniem pieśni wielkopostnych. 

Wybrany repertuar pochodzi z nagrań zarejestrowanych podczas badań terenowych oraz zapisów archiwalnych. Pieśni będziemy śpiewać w miejscowych wariantach melodycznych, utrwalonych
w tradycji ustnej. Zajmiemy się zarówno pieśniami pokutnymi jak i pasyjnymi, których tradycja wykonawcza sięga co najmniej średniowiecza i baroku. Teksty pochodzą ze starych śpiewników (w tym Śpiewnika Pelplińskiego) oraz z zeszytów śpiewaczek i śpiewaków wiejskich.

Informacje praktyczne:

Termin: piątek-niedziela, 13-15 marca 2020
13 marca (piątek), w godz. 18:00–20:30
14 marca (sobota), w godz. 12:00–15:00, 17:00– 20:00
15 marca (niedziela), w godz. 10:30–13:30

Łącznie: 11,5 godzin warsztatów.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1.

Koszt: 225*zł

*Przy zapisie i wpłacie  do 28.02 - 215 zł

Zapisy: za pośrednictwem formularza online: https://forms.gle/MasRnr7Zk2AWcSzr5

Ilość miejsc ograniczona. Miejsce na warsztacie gwarantuje wpłata na konto. Dane do przelewu w formularzu zapisu.