Zdjęcie przedstawiające prowadzącą warsztaty siedzącą w fotelu. W tle książki na półkach,

Rozśpiew - kobiece pieśni ukraińskie | Розспів - українські жіночі пісні

warsztaty śpiewu tradycyjnego | майстер-класи з традиційного співу

Zapraszamy na spotkanie z tradycyjnymi kobiecymi pieśniami ukraińskimi oraz ich badaczką, etnomuzykolożką i pieśniarką - Iryną Klymenko.
Podczas warsztatów zapoznamy się z bogatym repertuarem kobiecych, tradycyjnych pieśni ukraińskich o tematyce wiosennej, weselnej i miłosnej. Warsztaty będą oparte o materiały i pieśni zebrane podczas wypraw prowadzącej na Polesie (północna Ukraina) oraz ćwiczenia pozwalające formować "otwarty (biały) głos".

Warsztaty skierowane są zarówno do osób już śpiewających, jak i tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pieśniami i chcą spróbować swoich sił w odkrywaniu swojego naturalnego głosu.
O prowadzącej:
Iryna Klymenko (Kijów) – etnomuzykolożka, profesor Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, w której od dwóch dekad pełni funkcję kierownika Pracowni Etnomuzykologii. Pieśniarka współtworząca na przestrzeni lat m.in. legendarne zespoły „Drewo” i „Hurtoprawci”. Przeprowadziła ponad 90 wypraw do ukraińskich wsi, w czasie których zebrała pieśni z ponad 400 miejscowości.
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
  • termin: wtorek 31 maja 2022 r., godz. 18:00-21:00
  • miejsce: Ratusz (główny gmach MEK), plac Wolnica 1
  • cena: 145 PLN (przy wpłacie do 24 maja 2022 r. - 130 PLN)
  • język: ukraiński (zapewniamy tłumaczenie na język polski)
  • liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń i dowód wpłaty na konto
  • zapisy prowadzimy poprzez formularz: https://forms.office.com/r/LDCKc0s8MP do 27 maja 2022r.

Запрошуємо на зустріч із традиційними українськими жіночими піснями та їх дослідницею, етномузикологинею та співачкою – Іриною Клименко.

Під час майстер-класів ми познайомимося з багатим репертуаром жіночих традиційних українських пісень на весняну, весільну та любовну тематику. Майстер-класи  будуть базуватися на матеріалах i піснях, зібраних під час експедицій на Полісся (північна Україна), та вправах, що дозволяють сформувати «відкритий (білий) голос».

Воркшопи орієнтовані як на співаків, так і на тих, хто тільки  розпочинає знайомство з пісенністю і хоче спробувати свої сили у відкритті свого природного голосу.

Про лекторky:

Ірина Клименко (м. Київ) - етномузикологиня, професорka Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського в Києві, де два десятиліття очолював  Майстерню  Eтномузикології. Протягом багатьох років вокалістка  співтворила з легендарними гуртами "Древо" та "Гуртоправці". Здійснила  близько 90 експедицій українськими селами, під час яких зібрала пісні з понад 400 місцевостей.

ПРАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ:

• Дедлайн: вівторок, 31 травня 2022 р., о 18:00-21:00
  • місце: Ратуша (головна будівля Етнографічного Музею у Кракові), Plac Wolnica 1 (площа Вольниця 1)
  • ціна: 145 злотих (при оплаті до 24 травня 2022 року - 130 злотих)
  • мова: українська (надаємо переклад на польську)
  • кількість місць обмежена - вирішальним є порядок подачі заявок та підтвердження сплати на рахунок
  • реєструємось за формою: https://forms.office.com/r/LDCKc0s8MP до 27 травня 2022 року.

Dane do przelewu:

MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM.S.UDZIELI20 1240 4722 1111 0000 4857 1971Tytuł przelewu: Kobiece pieśni ukraińskie Potwierdzenie proszę przesłać na adres: dorota@etnomuzeum.eu