T T
Zabawka - samolot drewniany z kolekcji MEK.

Materia życzeń | rodzinna pracownia stolarska

W projekcie Życzenia przyglądamy się różnym praktykom kulturowym, które stwarzają ramy dla wyrażania naszych potrzeb. Część z nich opiera się na wypowiadaniu słów, a część potrzebuje materii – przedmiotu, który pełni rolę talizmanu, prezentu towarzyszącemu nam na co dzień i w chwilach wyjątkowych.

W ramach projektu Życzenia zapraszamy do rodzinnego spotkania w pracowni stolarskiej.

Praca z drewnem daje dzieciom (i dorosłym) możliwość konstruowania przedmiotów wedle własnego życzenia. Działanie z materią wprowadza w ruch wyobraźnię i ręce, daje przestrzeń do kreatywności i samodzielnego podejmowania decyzji. Wzmacnia poczucie sprawczości, pozwala na sformułowanie i wypowiedzenie swoich potrzeb i pragnień.

W czasie pierwszego spotkania zapadka – niepozorny element zapożyczony z konstrukcji krakowskich szopek – stanie się punktem wyjścia do samodzielnych poszukiwań. Praca obejmować będzie opracowanie projektu oraz własnoręcznie jego wykonanie.

Informacje praktyczne:

Termin: 7 kwietnia (niedziela), g. 11.00–13.00
Prowadzenie: Agnieszka Nowakowska
Miejsce: MEK, Ratusz, plac Wolnica 1
Informacje i rezerwacje: Anna Grajewska, grajewska@etnomuzeum.eu, tel. 12 430 18 27

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja, realizowany przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.