T T
Grafika dekoracyjna.

Prosto w kulturę | Z drewna i z gliny

warsztaty dla dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną

W czerwcu zapraszamy na wystawę stałą. Odwiedzimy miejsca pokazujące dawne domy i warsztaty. Przyjrzymy się pracy garncarza i stolarza. Dowiemy się, jakie przedmioty codziennego użytku wytwarzali sto lat temu. Poznamy właściwości i strukturę gliny oraz drewna z różnych drzew, poszukamy wspólnych cech tych materiałów. Sprawdzimy, jakie w dotyku są przedmioty podobne do tych na wystawie.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną wraz z osobami towarzyszącymi, które zachęcamy do aktywnego udziału.

Informacje praktyczne:

  • Termin: 7 czerwca 2023 r. (środa), godz. 17.00-18.30
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, plac Wolnica 1
  • Koszt udziału: w cenie biletów wstępu na wystawę stałą. Bilet normalny: 18 zł, bilet ulgowy: 10 zł, asystent osoby z niepełnosprawnością uczestniczy w warsztatach bezpłatnie. Szczegółowe informacje o biletach ulgowych i bezpłatnych przysługujących w MEK znajdują się pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/informacja-o-znizkach
  • Płatność: bezpośrednio przed warsztatami, gotówką lub kartą w kasie MEK
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/4uJbhWGNMW 

Projekt „Być dla każdego 2023” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.