T T
Grafika dekoracyjna.

Prosto w kulturę | Boże Narodzenie

warsztaty dla dorosłych i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną

Grudniowe spotkanie wprowadzi nas w atmosferę zbliżających się świąt. Wspólnie poznamy eksponaty znajdujące się na wystawie stałej w salach związanych z Bożym Narodzeniem. Porozmawiamy o przygotowaniach do świąt, zwyczajach związanych z Wigilią i czasem kolędowania. Przyjrzymy się dawnym dekoracjom świątecznym i wykonamy podobne, aby móc nimi ozdobić swoje domy.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną wraz z osobami towarzyszącymi, które zachęcamy do aktywnego udziału.

Informacje praktyczne:

  • Termin: 13 grudnia 2023 r. (środa), godz. 17.00-18.30
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, plac Wolnica 1
  • Koszt udziału: bezpłatnie, obowiązuje zakup biletów wstępu na wystawę stałą. Bilet normalny – 18 zł, bilet ulgowy – 10 zł, asystent osoby z niepełnosprawnością – bezpłatnie. Szczegółowe informacje o biletach ulgowych i bezpłatnych przysługujących w MEK znajdują się pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/informacja-o-znizkach
  • Płatność: bezpośrednio przed warsztatami, gotówką lub kartą w kasie MEK
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/XfJzd68PUd

Projekt „Być dla każdego 2023” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.