T T
Grafika dekoracyjna.

POWERBANK / święto kobiet

Czas wystawy „POWERBANK / siła kobiet” dobiega końca. Za nami 8 miesięcy działań i spotkań – w tej przestrzeni i wokół niej. Przez kilka ostatnich dni jeszcze intensywniej kumulujemy moc i dzielimy się energią, by siła POWERBANKU działała nieustannie, także po zamknięciu wystawy.

Startujemy w Dzień Kobiet, 8 marca. Przez cały dzień zapraszamy do odkrywania wystawy na nowo dzięki wyjątkowej ścieżce dźwiękowej, którą przygotuje dla Was Virtual Geisha, właściwie Aśka Grochulska, wszechstronna i doświadczona DJ-ka oraz kolekcjonerka rzadkich winyli. Jako prezenterka pojawia się w Radiu Kapitał, gdzie prowadzi jazzowy program zatytułowany "Midnighty". Założycielka agencji kreatywnej Maiko, która organizuje kursy DJ-skie  kompleksowo rozwijające umiejętności techniczne od podstaw, przygotowujące do zagrania imprezy w klubie i i dające narzędzia do budowania obecności w mediach społecznościowych. Obecnie jest rezydentką krakowskiego klubu Prozak.

Uwaga: 8 marca, będzie jej można posłuchać w Muzeum także na żywo!

O 19.00 w Domu Esterki (wejście główne) zapraszamy na koncert Virtual Geishy. Czeka Was godzinna dźwiękowo-wizualna opowieść, nasycona treściami wystawy.  wizualną stronę wydarzenia zadba Ludwik Kamiński, realizator dźwięku, technik a także VJ i inżynier oświetlenia, od ponad dwóch lat związany z krakowskim klubem Prozak 2.0 jako stage menedżer poziomu -2. Wykształcony pod okiem specjalistów z krakowskiego Psychosound Studio, korzysta także z doświadczenia zdobytego w branży filmowej jako montażysta i operator, a swoją profesję dzieli z pasją muzyczną, występując jako DJ i prezentując selekcje techno z obszarów deep, minimal, house czy progressive. Z konieczności musimy ograniczyć ilość uczestniczek i uczestników tego wydarzenia, więc nie zapomnijcie o rezerwacji: https://forms.office.com/e/w3EqXGGTmV

W sobotę, 11 marca, między 12 a 14, zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Siała baba mak”. Chcemy, by rośliny, które na wystawie są ważnym kontekstem kobiecych opowieści, zostały z nami na dłużej. Zasiejemy zioła, które potem, kiedy wzejdą i podrosną, przesadzimy do gruntu w ogródku przy Domu Esterki (róg Krakowskiej i Trynitarskiej) – żeby stale móc się nimi cieszyć i czerpać z nich energię. Zachęcamy do włączania się do naszej akcji na miejscu, ale też do zabierania nasion ze sobą. Niech POWERBANK się rozrasta!

W niedzielę, 12 marca, w samo południe, zapraszamy na ostatnie zwiedzanie w towarzystwie kuratorek. Przez cały czas trwania wystawy towarzyszyło nam pytanie: Skąd czerpiesz siłę? Sięgniemy do pozostawionych przez Was odpowiedzi, by sprawdzić, gdzie według Was tkwią pokłady mocy i jak można z nich korzystać. Pójdziemy też tropem podpowiedzi podsuwanych przez bohaterki wystawy.

Od 8 do 12 marca zapraszamy Was do uzupełniania zestawu kobiecych imion, widocznych na ścianach POWERRBANKU. Dodajcie do skomponowanego przez kuratorki zestawu imię własnej bohaterki, idolki, mentorki, szczególnie ważnej osoby. Możecie umieścić je w wolnych miejscach na ścianach – zostaną z nami do ostatnich chwil trwania wystawy.

Na wszystkie wydarzenia wstęp w cenie biletu na wystawę. 8 marca zapraszamy na wystawę od 10.00 do 19.00 bez konieczności kupowania biletu.

Bądźcie z nami!

PROGRAM:

 • 8 marca
  • 10.00 – 19.00 odkryj POWERBANK ze ścieżką dźwiękową Virtual Geishy (wstęp wolny)
  • 19.00 – 20.00 Virtual Geisha – set didżejski z wizualizacjami (obowiązują rezerwacje: https://forms.office.com/e/w3EqXGGTmV)
 • 8-12 marca
  • 10.00 – 19.00 dodaj do POWERBANKU imię własnej bohaterki
 • 11 marca
  • 12.00 – 14.00 Siała baba mak – zasiej i Ty
 • 12 marca
  • 12.00 oprowadzanie kuratorskie: Stąd czerpię siłę