zielone liście z napisem: siła roślin
Próbujemy / Siła roślin

POWERBANK / Próbujemy / Siła roślin

23 października o godzinie 15.00 zapraszamy na warsztaty z Magdaleną Petryną, odkrywczynią beskidzkich ogrodów, łąk i lasów. Będzie to kolejna odsłona programu wystawy „POWERBANK / siła kobiet”.

Rośliny leczą nas i karmią. Jak możemy skorzystać z ich mocy w zbliżającym się czasie chłodu i ciemności? Czego możemy się od nich nauczyć?

Zainspirują nas rośliny obecne na wystawie, ale porozmawiamy też o innych roślinach zielnych, krzewach i drzewach, których kwiaty, liście, nasiona lub korzenie mogą być dla nas cenne.

Podoświadczamy ziołowych zapachów, kolorów i faktur, sprawdzimy, które bardziej nas pociągają, a które mniej. Spróbujemy jesiennych naparów. Zioła, z których będziemy korzystać podczas spotkania w większości będą już wysuszone – ale sam cykl wegetacyjny roślin także może być dla nas inspiracją...

Magdalena Petryna - redaktorka, przewodniczka beskidzka i edukatorka przyrodnicza. Zabiera ludzi w teren, bo wierzy, że prawdziwa relacja z przyrodą jest tym, co jest potrzebne i nam, i światu. Od sześciu lat mieszka w Beskidzie Wyspowym, w chałupie otoczonej kwiatami i chaszczami. Wiele uczy się od roślin.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Kiedy: 23 października, godz. 15.00-16.30
Gdzie: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Dom Esterki, ul. Krakowska 46.
Dostępność: Wejście od ulicy Krakowskiej oznaczone jest kolorowymi, drewnianymi ozdobami i wystającym szyldem z logo Muzeum. Drzwi są ciężkie, metalowe i przy wejściu znajduje się kilkunastocentymetrowy próg. Jeśli potrzebujesz skorzystać z wejścia bez barier architektonicznych, wejdź do Muzeum od ulicy Trynitarskiej, doprowadzą Cię tam niebieskie drogowskazy.
Więcej o dostępności budynku możesz przeczytać tutaj: https://etnomuzeum.eu/dostepnosc-budynku-dom-esterki. Osobom z dysfunkcją wzroku zapewniamy pomoc asystenta w dotarciu na miejsce z najbliższego przystanku tramwajowego.

W czasie warsztatów będziemy dotykać, wąchać i smakować prawdziwych suszonych roślin i ich naparów.
Spotykamy się w maksymalnie piętnastoosobowej grupie. Obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz poniżej.

Postaramy się zadbać o pełne i komfortowe uczestnictwo w warsztatach wszystkich uczestniczek i uczestników. Jeśli masz określone potrzeby, związane z udziałem w spotkaniu, proszę, zgłoś je w formularzu.
Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy i audiodeskrypcję – jeśli chcesz skorzystać z tego rodzaju wsparcia, prosimy, zaznacz to w formularzu.

Zaproszenie na warsztaty w PJM poniżej: