T T
portret grupowy, przedstawia rodzinę: małżeństwo i czworo dzieci pozujących do zdjęcia en face, na terenie swojej zagrody ,przy zabudowaniach gospodarczych. Małżonkowie - młoda kobieta i mężczyzna siedzą na ławce, otoczeni dziećmi.
Rodzina góralska z Krościenka, lata 20.-30. XX w., fot. nieznany

Portret międzypokoleniowy | warsztaty fotograficzne dla rodzin

Z okazji Dni Babci i Dziadka zapraszamy do udziału w międzypokoleniowej sesji zdjęciowej inspirowanej wystawą „CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA. Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku” – w rodzinnym gronie, z wyjątkową osobą, bez ograniczeń wiekowych.

Wśród zdjęć z muzealnej kolekcji, w przestrzeni przywodzącej na myśl dawne objazdowe atelier, czekać będzie na Was profesjonalna fotografka – Małgorzata Pióro. W czasie spotkania wypełnionego pomysłami na wartościowy czas z bliskimi powstaną fotograficzne portrety, które – być może – staną się z czasem pamiątkami rodzinnymi. Wybrane wydrukujemy na miejscu, w postaci odbitek o wymiarach 10x15 cm oraz prześlemy po warsztatach w formie cyfrowej.

Zapewniamy dostęp do rekwizytów i elementów strojów nawiązujących do fotografii z wystawy. Zachęcamy do przyniesienia przedmiotów, które są ważne dla Was dziś.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Termin: 21 stycznia 2023 r. (niedziela), godz. 12.00-14.00
  • Miejsce: Dom Esterki, ulica Krakowska 46
  • Cena: 30 zł od rodziny
  • Zniżka w wysokości 30% przysługuje posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na konto, którego numer prześlemy wraz z potwierdzeniem zgłoszenia przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/ZihrKZKEa4