T T
zdjęcie

Porozmawiajmy o wpływie na rzeczywistość

Drodzy wszyscy, zainteresowani wpływem na kształt naszego miasta!

 

Jesteśmy właśnie u progu nowego rozdania samorządowego, które niebawem wyklaruje się jako porządek obowiązujący przez najbliższe pięć lat.

 

Spotkajmy się więc teraz, policzmy, ile nas jest i usiądźmy do wspólnej pracy nad przeprowadzeniem korekty systemu, w którym za chwilę będziemy działać. Podzielmy się dotychczasowymi doświadczeniami w prowadzeniu aktywności nazywanej oddolną czy społecznościową. Zobaczmy, gdzie spotykamy najwięcej problemów i co chcielibyśmy zmienić w relacjach z samorządem: dzielnicowym, miejskimi i wojewódzkim, ze służbami czy instytucjami działającymi w Krakowie. Wykorzystajmy nasze doświadczenia, zarówno te pozytywne, jak negatywne, żeby sformułować propozycje narzędzi czy metod, które uproszczą życie oraz sprawią, że nie zmarnuje się żadna dobra idea.

 

Zapraszamy mieszkańców Krakowa, aktywistów, liderów społecznościowych, działaczy, formalne
i nieformalne grupy, ale także urzędników, przedstawicieli służb miejskich oraz samorządowców wszelkich szczebli. Nasze spotkanie potrwa ok. 90 minut. Wierzymy, że postawimy wspólnie krok ku realnej zmianie.

_____________
Porozmawiajmy o wpływie na rzeczywistość
29 listopada, godz. 18.00
Muzeum Etnograficznego w Krakowie
Ratusz, pl. Wolnica 1
– wstęp wolny –

 

Wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Sztuka do rzeczy – design w Krakowie. Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.