Zdjęcie pająka ostrosłupowego. Dookoła szara ramka i złota obwódka.

PAJĄKI OSTROSŁUPOWE | warsztaty online

warsztaty pająkarskie online

Pająki, silnie związane z obrzędowością Bożego Narodzenia, miały za zadanie chronić mieszkańców domu i zapewnić im pomyślność. Z czasem stały się ważnym elementem świątecznego wystroju domu również w okresie Wielkanocy. Tworzone ze słomy, trzciny, włóczki, grochu, fasoli, piór i kolorowych bibułek pająki zdobiły wnętrza izb. Znane głównie w Europie środkowo–wschodniej oraz Skandynawii, w Polsce przybierały bardzo różnorodne formy i zaskakujące kształty.

W grudniu zapraszamy na drugi minicykl w jesienno-zimowej odsłonie. Zajmiemy się PAJĄKAMI OSTROSŁUPOWYMI inspirowanymi pająkami opoczyńskimi.

Harmonogram spotkań:
  • 2 grudnia - I spotkanie: Będzie o tym czym były pająki kiedyś i jaką pełniły funkcję. Poznamy różne formy regionalne – od kryształowych po kuliste. Dowiemy się czy przy ich różnorodności w kształtach można wysnuć jakieś obowiązujące zasady konstrukcyjne. Zrobimy plan swojego pająka i zbudujemy szkielet. Uwaga: będzie praca domowa:)
  • 9 grudnia - II spotkanie: połączymy elementy ze sobą w jedną formę. Nauczymy się jak robić pompony, kalinki i jeżyli by móc dobrać potrzebne ozdoby do swojego pająka.
  • 16 grudnia - III spotkanie: Zakończenie pająka i zwieńczenie konstrukcji.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
  • Cena (3 spotkania): 120 PLN
  •  Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Spotkania prowadzone są za pomocą platformy do wideokonferencji Zoom.
  • Każde spotkanie odbywa się w godz. 18.00 - 20.00.
  • By wziąć udział w warsztatach potrzebny jest telefon lub komputer z głośnikami i dostępem do Internetu (przyda się również kamerka).
  • Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Zapisy:  https://forms.office.com/r/XswKGwjhrL

Prowadzenie: Katarzyna Dorota | Urban Magia
Informacje: Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu
Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM.S.UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
Tytuł przelewu: Pająki

Potwierdzenie proszę przesłać na adres: dorota@etnomuzeum.eu