T T
Zdjęcie przedstawia dzieci zgromadzone wokół prowadzącej, która pokazuje im jeden z eksponatów.

Oko na świat: wśród palm | warsztaty

Spotkania dla dzieci i dorosłych, podczas których kierujemy wnikliwe spojrzenie tam, gdzie nas nie ma – w oddalone od nas miejsca na świecie oraz w mniej lub bardziej odległą przeszłość. Przyglądamy się obiektom z kolekcji muzeum, poznając kryjące się za nimi historie życia ludzi i ich związków z otaczającą przyrodą. Podróżujemy daleko, aby po powrocie na nowo odkryć to, co blisko.

Opowieści przeplatane są aktywnościami, które wprawiają w ruch zmysły, ręce i wyobraźnię. Podczas każdego spotkania tworzymy też elementy niezbędnika badacza, przydatne do późniejszego, samodzielnego odkrywania otoczenia.

Termin najbliższych zajęć:

28 listopada 2019 – WŚRÓD PALM. Dobre życie według Indian Ashaninka

Czy z roślinami można się zaprzyjaźnić? Czy palma może odbijać? Na czym polega praca etnobotanika? Jaki jest przepis na dobre życie? 

Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć podczas najbliższych warsztatów Oko na świat! W tym celu odwiedzimy peruwiańską Amazonię i mieszkających tam Indian Ashaninka. Obejrzymy obiekty z kolekcji Muzeum i wspólnymi siłami spróbujemy zbudować solidny dach domu. Będziemy słuchać opowieści, liczyć, mierzyć, wyplatać, filozofować i… stemplować przy użyciu niespieralnej farby, przyda się więc ubranie robocze :)

Informacje praktyczne

Wiek: od 5 do 100 lat
Terminy zajęć: 24 października, 28 listopada, 19 grudnia
Czas trwania: 17.00–18.30
Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 25 zł/bilet rodzinny

Bilety ważny na jedno spotkanie. W ramach biletu rodzinnego na warsztaty mogą wejść 3 osoby. Każda kolejna osoba dopłaca 10 zł.

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Obowiązują zapisy.