T T
Zdjęcie z warsztatów Oko na świat

Oko na świat: niebezpieczne podróże reniferów | warsztaty

Z wizytą u Ewenów, syberyjskich pasterzy reniferów

19 grudnia 2019 – NIEBEZPIECZNE PODRÓŻE RENIFERÓW. Z wizytą u Ewenów, syberyjskich pasterzy reniferów. 

W grudniu wybierzemy się na daleki wschód Syberii z wizytą do Ewenów - koczowników i pasterzy reniferów. Razem z nimi będziemy wędrować między lasami tajgi i mroźną tundrą w poszukiwaniu pysznego chrobotka reniferowego. Dowiemy się, z czego można wykonać buty chroniące przed chłodem, a także poruszymy problem zmian klimatu.

Spotkania dla dzieci i dorosłych, podczas których kierujemy wnikliwe spojrzenie tam, gdzie nas nie ma – w oddalone od nas miejsca na świecie oraz w mniej lub bardziej odległą przeszłość. Przyglądamy się obiektom z kolekcji muzeum, poznając kryjące się za nimi historie życia ludzi i ich związków z otaczającą przyrodą. Podróżujemy daleko, aby po powrocie na nowo odkryć to, co blisko.

Opowieści przeplatane są aktywnościami, które wprawiają w ruch zmysły, ręce i wyobraźnię. Podczas każdego spotkania tworzymy też elementy niezbędnika badacza, przydatne do późniejszego, samodzielnego odkrywania otoczenia.

Informacje praktyczne

Wiek: od 5 do 100 lat
Czas trwania: 17.00–18.30
Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 25 zł/bilet rodzinny
Bilety ważny na jedno spotkanie. W ramach biletu rodzinnego na warsztaty mogą wejść 3 osoby. Każda kolejna osoba dopłaca 10 zł.

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Obowiązują zapisy.