Plakat zapraszający na odczyt Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego

Ogrody Japonii

Zarząd Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego
zaprasza na odczyt:

dr inż. Tomasza Oleszkiewicza
"Ogrody Japonii"

który odbędzie się 9.05.2022 r., o godz. 16:30 w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1.

***
Dr inż. Tomasz Oleszkiewicz z wykształcenia biotechnolog i ogrodnik, a od wielu lat miłośnik kultury japońskiej. Czterokrotnie odbył podróże po Japonii, w czasie których odwiedził wiele ogrodów, w tym trzy uznawane za najpiękniejsze ogrody krajobrazowe. Podczas wystąpienia opowie o głównych rodzajach japońskich ogrodów: krajobrazowych, herbacianych i kamiennych zen, zaprezentuje główne elementy ogrodów oraz ich znaczenie i symbolikę. Przedstawi również, czym się charakteryzują i jakie funkcje pełnią współczesne ogrody w Japonii.