Zdjęcie z wystawy Stanisława Baja

O patrzeniu | Spotkanie ze Stanisławem Bajem

W rok po wystawie Stanisława Baja w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, chcemy ponownie spotkać się z artystą i porozmawiać. On sam zapowiada, że tym razem chciałby nie tylko odpowiadać, ale też stawiać pytania.

Spotkamy się, bo wciąż nurtują nas treści wystawy. Żyją w nas komentarze malarza, reakcje publiczności, ścieżki wspólnych poszukiwań. Tematów nie zabraknie, tym bardziej, że właśnie ukazała się książka Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz.

Zapraszamy do rozmowy z niezwykłym artystą, który od lat maluje nad brzegiem tej samej rzeki – bo lubi niespodzianki.

„Nigdy mi się nie zdarzyło, żebym zobaczył te same kolory, na przykład o poranku. Nigdy mi się to nie przytrafiło, żeby było tak samo jak wczoraj. Nie da rady”. Stanisław Baj

Tego wieczoru będzie można kupić książkę Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz w promocyjnej cenie.

O patrzeniu
Spotkanie ze Stanisławem Bajem