Zdjęcie przedstawia wykonany własnoręcznie notes.

Notowanie życzeń | warsztaty introligatorskie

Czego chcielibyśmy życzyć najbliższym w nadchodzącym roku? Czy dobre życzenie można wyrazić poprzez podarunek? Zapraszamy na warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Uczestnicy warsztatów wykonają notes, który może być niezwykłym, unikatowym prezentem dla bliskiej osoby. Wykorzystamy w tym celu  m.in. wzory wyklejek z kolekcji naszego Muzeum, które zostaną twórczo wykorzystane, inspirując do stworzenia własnych, niepowtarzalnych wzorów - ale również wyjątkowych życzeń.

Aby podarunek mógł być wykonany samodzielnie, każdy uczestnik zapozna się z narzędziami introligatorskimi, podstawami mierzenia, cięcia i bigowania papieru, szyciem bloku z wielu składek, klejeniem i przygotowaniem twardej oprawy z płótna introligatorskiego.

Informacje praktyczne

Termin:
  • sobota, 7 grudnia, w godz. 11:30–14:30
  • niedziela, 8 grudnia, w godz. 11:30–14:30
Uwaga: obecność na obu warsztatach jest konieczna, aby móc wykonać notes w całości.

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Życzenia.

Projekt „Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja”, realizowany przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.