Grafika dekoracyjna.

Natura energii

warsztaty rodzinne

Zapraszamy na ferie z energią! Wraz z uczestniczącymi w nich osobami będziemy ładować baterie na nowy rok i drugi semestr szkolnej nauki – odkrywać siłę drobnych gestów i niepozornych przedmiotów, czerpać z etnograficznego sposobu patrzenia na świat i (współ)działania, szukać energii zbiorów i wystaw prezentowanych w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Natura energii

W druga sobotę ferii staniemy oko w oko z energią (z) natury. Poznamy urządzenia napędzane mocą mięśni, wiatru i wody. Będziemy bawić się fizyką i odkrywać fizykę w zabawie – wprawiać w ruch modele mechanizmów znajdujących się na wystawie stałej w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, konstruować przekładnie zębate, eksperymentować z grawitacją i siłą odśrodkową. Przekonamy się, co może łączyć skomplikowane maszyny z dziecięcymi zabawkami działającymi bez prądu elektrycznego. Zdobyte doświadczenia wykorzystamy w praktyce – wykonując własne wirujące frygi z naturalnych materiałów.

Prowadząca: Urszula Sobczyk

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

• Termin: 4 lutego 2023 r. (sobota), godz. 10.30-12.30 (I grupa), 13.00-15.00 (II grupa)
  • Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1
  • Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 roku życia wraz z dorosłymi opiekunami
  • Cena: 30 zł (pierwsze dziecko), 20 zł (drugie i kolejne dzieci), opiekunowie towarzyszą dzieciom bezpłatnie
  • Zniżka w wysokości 30% przysługuje posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę postaramy się znaleźć rozwiązanie
  • Język: polski (w II grupie z tłumaczeniem na ukraiński – prosimy o zgłoszenie potrzeby tłumaczenia do 30 stycznia 2023 r.)
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na konto, którego numer prześlemy wraz z potwierdzeniem zgłoszenia przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/swqQH8sHxz