PL EN
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie 
na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych
T T
Kolaż na archiwalnej fotografii Seweryna Udzieli. Mężczyzna ma na twarzy maseczkę ochronną, obok stoi płyn do dezynfekcji rąk.

Nasze życie w czasach zarazy – pożegnanie z ankietą

Przez ostatnie trzy miesiące dzieliliście się z nami opowieściami o Waszym życiu w czasach zarazy. Wypełniliście ponad 1,5 tysiąca ankiet, w których pisaliście o swoim rytmie dnia, sytuacji zawodowej, relacjach z innymi. Podzieliliście się z nami swoimi przemyśleniami, nie zawsze łatwymi emocjami, lękiem i niepewnością jutra. Ale też nadzieją. Czytając te opowieści, razem z Wami śmialiśmy się, płakaliśmy i wygrażaliśmy losowi. Okazało się, że tę trudną sytuację przeżywamy podobnie. Dlatego też zaczęliśmy publikować „Wycinki” z kwestionariuszy. Pisząc te niewielkie posty, mieliśmy nadzieję, że dzięki nim będziecie mieli szansę zobaczyć w opisanych ankietach to, co my w nich zobaczyliśmy: wspólnotę doświadczeń.

Zainspirowani Waszymi opowieściami, poczuliśmy potrzebę ich prezentacji w formie dla Muzeum najbardziej naturalnej: na wystawie. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby się podzielić opowieściami o rzeczach, które nabrały nowych znaczeń podczas pandemii, do współtworzenia „Kolekcji w kwarantannie”.

Wspólnie stworzoną opowieść o rzeczach z czasów zarazy zaprezentujemy latem na stronie internetowej, a w przyszłym roku chcielibyśmy ją również pokazać na wystawie w Muzeum.

Czytaj więcej: „Kolekcja w kwarantannie”

Nadal zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami życia w czasach pandemii. Kwestionariusz „Nasze życie w czasach zarazy” można wypełniać do 30.06.2020.: ANKIETA

Dziękujemy!
Muzeum Etnograficzne w Krakowie