Kolaż na archiwalnej fotografii Seweryna Udzieli. Mężczyzna ma na twarzy maseczkę ochronną, obok stoi płyn do dezynfekcji rąk.

Nasze życie w czasach zarazy – badania MEK

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do podzielenia się doświadczeniem życia w czasach pandemii. Stworzyło anonimowy kwestionariusz z konkretnymi pytaniami o naszą codzienność. To moment na chwilę refleksji nad tym, co dla nas w obecnej sytuacji jest ważne.

100 lat temu nasz założyciel Seweryn Udziela – wysyłał kwestionariusze do mieszkanek i mieszkańców Polski z prośbą o opowiedzenie o swoim życiu. Dziś podejmujemy ten sam gest. To, co teraz widzisz, odczuwasz i, być może, zapisujesz, jest istotne.

Dzieląc się z nami swoimi emocjami i spostrzeżeniami, pomożesz nam budować pamięć o tym niecodziennym czasie, która (w postaci kwestionariuszy) zostanie zdeponowana w zbiorach Muzeum.

Już teraz jednak postaramy się publikować część treści, w których poznasz doświadczenie Drugiego, a Drugi pozna doświadczenie Twoje. Taki jest również cel tego kwestionariusza – stworzyć miejsce do dzielenia się.

Ankieta składa się z 45 pytań. Jest całkowicie anonimowa.

Dziękujemy!
Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Link do ankiety: Nasze życie w czasach zarazy – ankieta
Skontaktuj się z nami: naszezycie@etnomuzeum.eu