T T
Grafika dekoracyjna.

Na koniec, na początek | finisaż wystawy "Ale kosmos!"

Ostatni dzień na wystawie „Ale kosmos! Hafty i koronki Stowarzyszenia LUD-Art na jubileusz 30-lecia ”

Czas wystawy „Ale kosmos!” dobiega końca. Ale przecież nie musi to oznaczać końca świata! Zamiast żałować tego, co mija, spróbujmy optymistycznie spojrzeć na początek nowego roku. Zanim na dobre pożegnamy zgromadzone na ekspozycji hafty i koronki, zachęcamy do sięgnięcia po igły i nici, by za ich pomocą utrwalić w wzmocnić noworoczne postanowienia.

Spędź z nami pierwszą niedzielę 2024 roku. Zaczynamy od oprowadzania kuratorsko-autorskiego w samo południe. Godzinę później skupiamy się na przyszłości. Niech myśl o tym, co niesie nadzieję i zmianę, zostanie z Tobą na dłużej w postaci wyhaftowanego własnoręcznie hasła lub prostego obrazu. Zdecyduj, czego sobie życzysz w nowym roku. Chcesz z czymś skończyć? Do czegoś wrócić? Coś zacząć? Wybierz kolor, krój pisma, motyw... A może dodasz swojemu postanowieniu blasku dzięki cekinom i koralikom? Wszystkie materiały i narzędzia udostępniamy na miejscu.

Tego dnia będziemy gościć na wystawie członkinie Stowarzyszenia LUD-Art. To okazja do wspólnego spotkania przy warsztatowym stole, rozmów, konsultacji. Może także do pytania, jak w ciągłym biegu znaleźć czas na tworzenie i odwagę wyrażania siebie?  

7 stycznia 2024
godz. 12.00–13.00 oprowadzanie kuratorsko-autorskie
godz. 13.00–17.00 haftujemy noworoczne postanowienia w towarzystwie członkiń Stowarzyszenia LUD-Art
Muzeum Etnograficzne w Krakowie
ul. Krakowska 46
Wstęp na wydarzenia i na wystawę - 1 PLN.