T T
Zdjęcie z warsztatów w rodzinnej stolarni MEK

Na dobry początek… | rodzinna pracownia stolarska

23 czerwca zapraszamy na ostatnie, przedwakacyjne spotkanie w rodzinnej pracowni stolarskiej MEK.

W projekcie Życzenia przyglądamy się różnym praktykom kulturowym, które stwarzają ramy dla wyrażania naszych potrzeb. Część z nich opiera się na wypowiadaniu słów, a część potrzebuje materii – przedmiotu, który pełni rolę talizmanu, prezentu towarzyszącemu nam na co dzień i w chwilach wyjątkowych.


Praca z drewnem daje dzieciom i dorosłym możliwość konstruowania przedmiotów wedle własnego życzenia. Działanie z materią wprowadza w ruch wyobraźnię i ręce, daje przestrzeń do kreatywności i samodzielnego podejmowania decyzji. Wzmacnia poczucie sprawczości, pozwala na sformułowanie i wypowiedzenie swoich potrzeb i pragnień.

Inspiracja do ostatniego, przedwakacyjnego spotkania jest postać turonia – ważnej postaci w przedstawieniach kolędniczych, zapewniającej urodzaj i szczęście. Inspirując się wycinanymi z drewna głowami turonia zapraszamy do stworzenia kompana do wakacyjnych wycieczek na łonie natury i przyjacielskich spotkań. Podręczny kij ze śmieszną paszczą może być świetny pretekstem do wspólnych zabaw, psot i budowania relacji.


Informacje praktyczne:


Na warsztat zapraszamy opiekunów wraz z dziećmi od 5 roku życia.

Termin: 23 czerwca (niedziela ), g. 11.00–13.00
Prowadzenie: Agnieszka Nowakowska
Miejsce: MEK, Ratusz, plac Wolnica 1

Informacje i rezerwacje: Anna Grajewska, grajewska@etnomuzeum.eu, tel. 12 430 18 27

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.