Kadr z filmu pt. ubranie, dostępnego w mediatece.

Muzeum podręczne – ogólnodostępna mediateka, nie tylko na czas pandemii

Od ponad wieku gromadzimy rzeczy – świadectwa życia ludzi. Dysponujemy najstarszą i pod wieloma względami unikatową kolekcją etnograficzną. Traktujemy ją jak niewyczerpany zasób, swoiste zwierciadło, w którym każdy może poznawać samego siebie poprzez historię i kulturę.

Nieustannie poszukujemy sposobów eksplorowania zgromadzonego zbioru i testujemy nowe ścieżki komunikacji z publicznością. Dziś sytuacja epidemiczna w kraju sprawia, że do interaktywnej pracy z odbiorcami wykorzystujemy w dużo większym stopniu sieć.

Właśnie dlatego stworzyliśmy serwis MUZEUM PODRĘCZNE – ogólnodostępną i stale rozbudowywaną mediatekę: www.etnomuzeum.eu/muzeumpodreczne

Znajdziesz w niej krótkie filmy pozwalające wejrzeć w etnograficzną kolekcję oraz propozycje warsztatów przeznaczonych do pracy zdalnej. W zakładce MATERIAŁY EDUKACYJNE DO POBRANIA publikujemy dodatkowo scenariusze i zestawy zadań, które mogą zostać wykorzystane zarówno przez nauczycieli, jak i rodziców do pracy z dziećmi i młodzieżą. W ARCHIWUM DZIAŁAŃ ONLINE udostępniamy podcasty i zapisy wideo zrealizowanych e-warsztatów.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.