Przed białym, starym, wiejskim domem siedzą dwie kobiety. Jedna, starsza, siedzi po lewej stronie, gra na akordeonie. Druga, młodsza, siedzi na pierwszym planie przed otwartym laptopem.

Łącze Rozśpiew | Pieśni o ziołach

warsztaty online

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym cyklu warsztatów etnograficzno–śpiewaczych online dla dorosłych. Zapraszamy bez względu na to, czy chcesz rozpocząć przygodę ze śpiewem tradycyjnym, czy śpiewasz już od lat.

Tym razem tematem przewodnim będą pieśni o ziołach.

Grupowe śpiewanie tworzy porozumienie, zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Choć spotykamy się każdy we własnym domu, wspólna nauka śpiewu łączy, tu zaś osobno otwiera na zapisane w pieśniach doświadczenie poprzednich pokoleń, na szacunek dla przyrody i jej rytm.

Tematyka pieśni koresponduje z rocznym cyklem obrzędowym: czerwiec - pieśni sobótkowe, lipiec – pieśni jagodne i leśne, sierpień – pieśni o ziołach, wrzesień – pieśni dożynkowe, październik – ballady.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 12 i 19 sierpnia, w godzinach 18:00-20:00
  • Prowadzenie: Sabina Karuze
  • Formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod tym linkiem

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.