Zdjęcie przedstawia młodą kobietę ubraną w białą sukienkę stojącą na tle pola i niebieskiego nieba.

Łącze Rozśpiew | Pieśni jesienne

warsztaty online

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym cyklu warsztatów etnograficzno–śpiewaczych online dla dorosłych. Zapraszamy bez względu na to, czy chcesz rozpocząć przygodę ze śpiewem tradycyjnym, czy śpiewasz już od lat.

Tym razem tematem przewodnim będą pieśni jesienne.

Każdą porę roku czuć najpierw w zmianie w przyrodzie – w zapachu powietrza, coraz krótszych dniach, znacznie zimniejszych porankach. Jeszcze słońce mocno grzeje, a już wiemy, że wiatr wyszeptuje jesienne przymrozki.

A jak jest z pieśniami? Czy pieśni dożynkowe różnią się od tych śpiewanych w innym czasie? Czy się zmieniają wraz z porą roku? Przekonajcie się sami!

Zapraszamy na dwa spotkania z pieśniami o dojrzewających owocach, czerwieni jagód i mgłach na łąkach.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 16 i 23 września, w godzinach 18:00-20:00
  • Prowadzenie: Katarzyna Chodoń
  • Formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod tym linkiem

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.