Na zdjęciu trzy śpiewające kobiety. Po prawej napis: "Łącze Rozśpiew. Warsztaty online".

Łącze Rozśpiew | warsztaty online

Lipiec – pieśni jagodne i leśne.

Uwaga, informacja archiwalna. Osoby zainteresowane warsztatami „Łącze Rozśpiew | Pieśni o ziołach”, które odbędą się 12 i 19 sierpnia, zapraszamy na stronę: https://etnomuzeum.eu/wydarzenia/lacze-rozspiew-warsztaty-online-piesni-o-ziolach

Warsztaty etnograficzno–śpiewacze online dla dorosłych. Zapraszamy bez względu na to, czy chcesz rozpocząć przygodę ze śpiewem tradycyjnym, czy śpiewasz już od lat.
Grupowe śpiewanie tworzy porozumienie, zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Choć spotykamy się każdy we własnym domu, wspólna nauka śpiewu łączy, tu zaś osobno otwiera na zapisane w pieśniach doświadczenie poprzednich pokoleń, na szacunek dla przyrody i jej rytm.

Bez względu na to czy chcesz rozpocząć swą przygodę ze śpiewem tradycyjnym czy śpiewasz od lat – zapraszamy.

Tematyka pieśni koresponduje z rocznym cyklem obrzędowym: czerwiec - pieśni sobótkowe, lipiec – pieśni jagodne i leśne, sierpień – pieśni o ziołach, wrzesień – pieśni dożynkowe, październik – ballady.

Warsztaty śpiewacze prowadzone są przez Sabinę Krauze oraz Katarzynę Chodoń – nauczycielki śpiewu, które prowadziły cieszące się zainteresowaniem zajęcia muzyczno-śpiewacze Wstęp do Rozśpiewu w Muzeum Etnograficznym.

Spotkania odbywają się od czerwca do października, dwa razy w miesiącu, za pośrednictwem platformy Zoom, tak by osoby uczestniczące i prowadząca miały możliwość widzieć i słyszeć się w czasie rzeczywistym. Link do spotkania będzie udostępniany każdorazowo osobom zapisanym.

Najbliższe spotkanie: 22 lipca; godzina 18:00-20:00
Prowadzenie: Katarzyna Chodoń

Więcej informacji: Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.