T T
Haftowana biała koszula.

Kurs haftu krakowskiego

cykl warsztatów z mistrzyniami ze Stowarzyszenia LUD-Art

Zapraszamy na wyjątkowy kurs haftu krakowskiego pod okiem mistrzyń ze Stowarzyszenia LUD-Art przy Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Cykl ośmiu półtoragodzinnych warsztatów w kameralnym gronie to szansa na zdobycie praktycznych umiejętności oraz pogłębienie wiedzy na temat wzorów i technik charakterystycznych dla tradycyjnych strojów Krakowiaków Zachodnich.

Wśród koszul, zapasek i chust czepcowych haftowanych ręcznie przez mieszkanki okolic Krakowa nie sposób znaleźć identycznych ornamentów. Hafciarki komponowały je w trakcie wyszywania, dobierając elementy z popularnych w regionie wzorów. Kwiatki, listki, gałązki, motywy winnego grona, serduszka, palmety, ślimacznice… Chcesz spróbować?

Ćwiczymy ściegi za igłą, dziergane, atłaskowe i ażur przekłuwany. Obrębiamy dziurki i ząbki. Haftujemy białą nicią na białym płótnie, korzystając z niedostępnych w szerokim obiegu wzorów, zgromadzonych na początku XX wieku przez Seweryna Udzielę, założyciela MEK.

Kurs przeznaczony jest dla osób dorosłych – zapraszamy osoby początkujące i zaawansowane. Prowadzimy zapisy wyłącznie na całość cyklu – podczas kolejnych spotkań, uczestniczki i uczestnicy zdobywać będą nowe umiejętności. Zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia.          

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
  • Uwaga - brak miejsc! Dziękujemy za zainteresowanie kursem. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie na listę rezerwową.
  • 8 zajęć, 2 razy w tygodniu, październik – listopad, płatne z rezerwacją
  • Termin: 9, 11, 16, 18, 23, 25 października, 6 i 8 listopada, 17.00-18.30
  • Miejsce: Dom Esterki, ul. Krakowska 46
  • Cena: 300 zł
  • Zniżka w wysokości 30% przysługuje posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na konto, którego numer prześlemy wraz z potwierdzeniem zgłoszenia przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/chdyyYcyBc