Grafika promująca samoobsługową grę miejską Kazimierz od podszewki. Po lewej stronie czarno–białe zdjęcie z lat 30. XX wieku. Widać na nim grupkę młodych chłopców pochodzenia Żydowskiego przechodzących przez ulicę. Po prawej napis "Podszewka Kazimierza. S

Kazimierz od podszewki

samoobsługowa gra miejska

Przed Tobą podróż w czasie i przestrzeni przez siedem wieków (pod)krakowskiego Kazimierza. Dwanaście zadań i związanych z nimi miejsc. Okruchy wspomnień, zdjęcia i stare plany. Echa wielkiej historii i ślady codziennych wyborów kolejnych pokoleń mieszkańców. A wszystko to zapisane w przebiegu ulic, murach domów, wyglądzie pozornie znanych miejsc. Czy zdołasz odczytać ich kod?

Materiały niezbędne do wzięcia udziału w grze znajdziesz w kasie Muzeum Etnograficznego w Krakowie, w budynku kazimierskiego Ratusza przy placu Wolnica 1, w godzinach otwarcia Muzeum, czyli od wtorku do niedzieli w godzinach 10-19 z wyłączeniem godzin 13-15 przewidzianych na dezynfekcję przestrzeni wspólnych.

W zestawie znajdziesz 13 kart: 12 zadań, których poprawne rozwiązanie pozwoli na odszyfrowanie hasła znajdującego się na ostatniej z kart.

Zadania możesz rozwiązywać samodzielnie, w duecie, z przyjaciółmi, z rodziną. Czas realizacji zależy tylko od Ciebie. Może to być jedno popołudnie, weekendowa wyprawa, 2 lub 3 krótkie spacery. Po wykonaniu wszystkich zadań wróć do kasy Muzeum, podaj odszyfrowane hasło i odbierz nagrodę!

Nagrodą za podanie poprawnego hasła będzie karta wolnego wstępu do Muzeum ważna do końca 2020 roku. Uprawnia do wielokrotnych, bezpłatnych wejść na wystawę stałą dla 2 osób.

Uwaga: 1 zestaw = 1 karta wstępu dla 2 osób.

Informacje praktyczne:
  • Minimalny sugerowany czas gry: 2 h