Grafika dekoracyjna.

Kadr z przeszłości | warsztaty fotograficzne - Transfer

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022

Zapraszamy do spojrzenia na archiwalne fotografie z kolekcji Muzeum z etnograficzną uważnością i skupieniem na szczególe. Podczas warsztatów poznamy technikę transferu, w której wybrane motywy z ponad stuletnich odbitek i negatywów przeniesiemy na drewniane elementy. Efektem pracy będą przedmioty o unikatowym charakterze, które każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą.

Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będzie kolekcja prawie dwóch i pół tysiąca szklanych negatywów i odbitek na papierze z drugiej połowy XIX i początku XX wieku. To najstarsze zdjęcia w zbiorach Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Od 2021 roku są dostępne także online: Kolekcja najstarszych fotografii.

W latach 2018-2021 Muzeum prowadziło projekt Digitalizacja i udostępnienie zabytkowej kolekcji szklanych negatywów i fotografii z drugiej połowy XIX i początku XX w. ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie mający na celu udostępnienie unikalnej kolekcji najstarszych fotografii o charakterze etnograficznym w postaci galerii online.

Projekt dofinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 oraz z budżetu Województwa Małopolskiego.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
  • Termin: 7 października 2022 r. (piątek), godz. 15.00-19.00
  • Warsztaty prowadzone są w trzech grupach (15:00 - 16.00; 16:30 - 17.30;18:00 - 19.00)
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, pl. Wolnica 1
  • Cena: 1 PLN / osoba
  • Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/r/rmc2fEQGYr

Wydarzenie organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.