grafika ozdobna

Figurki zwierząt | warsztaty ceramiczne dla dorosłych

Zapraszamy do udziału w wiosennym cyklu warsztatów ceramicznych dla dorosłych. Raz w miesiącu – w jeden z czwartkowych wieczorów i w sprzyjającej odprężeniu atmosferze – będziemy odkrywać właściwości gliny, poznawać techniki jej obróbki, tworzyć własne, niepowtarzalne przedmioty inspirowane nową wystawą czasową MEK – „PRZEBUDZENIE!”.

Czas czerwcowego spotkania poświęcimy tworzeniu figurek zwierząt. Sięgniemy po jasną glinę. Wykorzystamy metody rzeźby drążonej oraz wygniatania z kuli. Dekoracje na powierzchni wykonamy angobami. Za inspirację posłużą nam ceramiczne bociany autorstwa Heleny Kaczmarskiej i Stanisława Wydry oraz gwizdki figuralne z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały. Przygotowane w czasie warsztatów prace zostaną wysuszone, wypalone w piecu ceramicznym na biskwit, pokryte transparentnym szkliwem, a następnie wypalone po raz drugi. Gotowe będzie można odebrać w Muzeum po około czterech tygodniach.

Osoby zainteresowane indywidualnym zwiedzaniem wystawy „PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w marcu” zapraszamy na nią w dniu warsztatów od godziny 16.30, w ramach opłaty za udział w wydarzeniu.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 13 czerwca 2024 r. (czwartek), godz. 17.00-19.00, od godz. 16.30 możliwość indywidualnego zwiedzania wystawy „PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w marcu”
  • Miejsce rozpoczęcia: Dom Esterki, ulica Krakowska 46
  • Cena: 140 zł (obejmuje wszystkie potrzebne materiały, transport prac, dwukrotny wypał w piecu ceramicznym i szkliwienie)
  • Zniżka w wysokości 30% przysługuje posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na konto, którego numer prześlemy wraz z potwierdzeniem zgłoszenia przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/dyJtHBfAnD