T T

Ferie w muzeum

Ferie zimowe w MEK, czyli czterogodzinne spotkania twórcze w przestrzeni Muzeum Etnograficznego.

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość… czy da się odbyć podróż do wszystkich tych wymiarów? Tak, jeśli w podróży przez czasoprzestrzeń poprowadzą nas szczególne drogowskazy — przedmioty. Muzealne eksponaty i prywatne bibeloty. Rzeczy małe i duże, niezwykłe i zwyczajne, nowe i stare.

Poznamy miejsce, w którym przedmiotów nie brakuje – Muzeum. Odwiedzimy ukryte w nim zakamarki, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Poszukamy odpowiedzi na pytania o to, co kryją muzealne magazyny, kim jest kustosz, a także jak tworzy się wystawy. Sprawdzimy, czy w muzeum może zmieścić się siedmiometrowa łódź, pięciometrowe sanie i ile metrów ma najwyższy ul. Znajdziemy też muzealną czasoprzestrzeń zabawy i relaksu, by mieć siłę na najważniejsze wyzwanie: stworzenie własnej mini wystawy otwartej przez całe ferie.

 

Program:

 

Tydzień 1 (12-16 lutego)

Pierwszy tydzień poświęcony będzie takim tematom jak: dom, mieszkanie, architektura ludowa i konstrukcje przyszłości. Przyjrzymy się też wnętrzom, mieszkańcom, bywalcom, a nawet domowym czworonogom. Projektowanie, dizajn i eksperymenty fizyczne pomogą nam stworzyć niepowtarzalną wystawę muzealną.

Tydzień 2 (19-23 lutego)

Drugi tydzień w całości poświęcony będzie dzieciom i wszystkiemu temu, co dla nich ważne. Będzie o zabawie, czasie wolnym, ulubionych sportach i superbohaterach. Znajdzie się też miejsce na obowiązki i wyzwania. Nie zapomnimy oczywiście o planach na przyszłość. Kto wie, może o nich nasi młodzi kuratorzy postanowią opowiedzieć na wystawie.

 

Informacje praktyczne:

  • Godziny: codziennie od 10.00 do 14.00
  • Wiek uczestników: 6 - 12 lat
  • Koszt: 5 dni: 125 PLN
  • Koszt pojedynczego wejścia: 30 PLN
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

 

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

 

Szczegółowe informacje i zapisy:

Anna Szelingowska: szelingowska@etnomuzeum.eu, tel. (12) 430 18 27

Olga Błaszczyńska: blaszczynska@etnomuzeum.eu, tel. (12) 430 18 27

 

zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z warsztatów

patronat medialny