PL EN
Ustawienia prywatności
na poniższej stronie.
*Z wyjątkiem niezbędnych
Dwóch mężczyzn stojących przed parterowym domem.
Walery Eliasz-Radzikowski, dwaj księża przed plebanią, koniec XIX w. Ze zbiorów MEK.

Koncert / instalacja dźwiękowa | CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA

Konrad Gęca & Monika Dudek

W niedzielny wieczór zapraszamy do podziemi Domu Esterki, gdzie w przestrzeni wystawy „Czas naświetlania / Czas wywoływania. Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku” zanurzymy się w dźwiękach i muzyce.

Immersyjna instalacja dźwiękowa, przygotowana specjalnie na tę okazję przez Konrada Gęcę, rozpisana została na cztery sale ekspozycyjne wystawy, na bazie materiału stanowiącego jej oprawę dźwiękową.

Instalacja stanowi kolaż nagrań z wyjazdów terenowych do niektórych z miejsc przedstawionych na zdjęciach, zrealizowanych na przestrzeni kilku miesięcy od lipca do października 2023 roku m.in. w Donosach, Chruszczynie Małej, Dobrej, Wisielnicach, Tokarnii oraz podczas pieszych wędrówek w Gorcach i Pieninach, uzupełniony o archiwalia autora oraz fragmenty nagrań ze zbiorów fonograficznych Instytutu Sztuki PAN, a także utwory muzyki ludowej z płyty „Od kolebki do grobu” – Pieśni ludowe z Krakowskiego, zrealizowanej przez Stowarzyszenie Folklorystyczne Kuźnia.

Wydarzenie z gościnnym udziałem Moniki Dudek, dyrektorki MEK.

Za pomoc w realizacji podziękowania należą się Małgorzacie Wójtowicz-Wierzbickiej i Natalii Klęsk z Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce, Urszuli Pałce-Ranosz z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej, Aleksandrze Imosie ze Skansenu w Tokarnii, Maciejowi Łukaszczyk-Capowskiemu i Bukowiańskiemu Centrum Kultury „Dom Ludowy” oraz Andrzejowi Szumilasowi ps. „Kosiarz” z Widuchowej.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
19 listopada, godz. 18.00-18.40
Muzeum Etnograficzne w Krakowie, ul. Krakowska 46

Wstęp w cenie biletu na wystawę „Czas naświetlania / Czas wywoływania. Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku”.

Uwaga: W tym dniu w Muzeum Etnograficznym odbędzie się Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich. Z tej okazji bilet na wystawę oferujemy w promocyjnej cenie 5 zł: https://etnomuzeum.eu/wydarzenia/dzien-otwarty-muzeow-krakowskich-w-mek

Wydarzenie realizowane jest w ramach festiwalu AudioArt: https://www.audio.art.pl/