T T
Grafika promocyjna do warsztatów Etnokalendarz
Zdjęcia przedstawia dzieci i opiekuna pracujących wspólnie nad wykonaniem zadania na jeden ze stacji Etnokalendarza.

Etnokalendarz | wśród drzew

Etnokalendarz to cykl weekendowych warsztatów rodzinnych dla dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. To okazja do twórczych eksperymentów, podejmowania wyzwań, poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania. Rozwija ciekawość, uwrażliwia, kształtuje poczucie, że codzienne wybory każdego z nas mają moc zmiany świata.

Miesiąc w miesiąc  

Przez rok szkolny 2019/2020 poprowadzą nas nazwy kolejnych miesięcy. Badawcze spojrzenia skierujemy na lasy, łąki i nasze własne miejsca zamieszkania. Poszukamy sposobów na roztropniejsze urządzanie i upiększanie otoczenia. Będziemy wąchać, smakować, obserwować i konstruować. Poszukamy pomysłów na mądre gospodarowanie zasobami, wspólne spędzanie czasu, zaczynanie wszystkiego od nowa i docieranie do celu.  

LISTOPAD: WŚRÓD DRZEW

Czy z drzewa można zrobić kalosze? Czy lepiej jest zdębieć, drzeć łyko czy mieć łyżkę dziegciu w beczce miodu? Jaką historię skrywają drzewne słoje i czy mogą opowiedzieć ją w dźwiękach muzyki elektronicznej?

To nie żadna lipa, tylko listopadowy Etnokalendarz: Wśród drzew. 

W tym miesiącu przyjrzymy się różnorodności i bogactwu świata drzew. Dowiemy się, z czego słyną topole, sosny i buki oraz sprawdzimy, czy są takie rzeczy, których nie da się zrobić z drzewa. Wrócimy do korzeni, poszukując w podziemnej plątaninie znaczenia dawnych wyrażeń i przysłów. Nie zabraknie twórczych zadań dla rąk, zmysłów i wyobraźni. Czy uda nam się rozwikłać zagadkę liści spadających jesienią z drzew? Przekonajcie się wspólnie z nami już 23 i 24 listopada podczas rodzinnych warsztatów Etnokalendarz w Muzeum Etnograficznym.  

Informacje praktyczne

23 listopada, sobota, 13.00–16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 14.30);
24 listopada, niedziela, 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 13.00);

NIEDZIELNE WARSZTATY SĄ TŁUMACZONE NA POLSKI JĘZYK MIGOWY.

Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1

Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

Informacje

Joanna Zbela (zbela@etnomuzeum.eu)
Urszula Sobczyk (sobczyk@etnomuzeum.eu)
12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00