T T
Grafika promocyjna warsztaty Etnokalendarz

Etnokalendarz | wiosenne przebudzenie

weekendowe warsztaty rodzinne

Szanowni Państwo, informujemy, że w związku z zaleceniami dotyczącymi ograniczania wydarzeń o charakterze artystyczno-rozrywkowym, zaplanowane na 28–29 marca warsztaty Etnokalendarz zostają odwołane.

----


MARZEC: WIOSENNE PRZEBUDZENIE | 28-29 MARCA 

Trudy porannego wstawania są niczym w porównaniu do przebudzania się świata z zimowego snu w pierwszy wiosenny poranek. Budzi się cała natura: zwierzęta, rośliny, drzewa, deszcze, wiatr i słońce, które zaczyna świecić inaczej - mocniej, jaśniej, bliżej. 

W trakcie marcowego Etnokalendarza przyjrzymy się różnym sposobom budzenia się z zimowego snu. Zastanowimy się, jak na wiosnę przygotowują się ludzie i zwierzęta. Czy świat potrzebuje wiosennego wietrzenia tak samo jak nasze domy? Skąd bierze się wyjątkowy wiosenny zapach wyraźnie wyczuwalny w powietrzu? I jak rozpoznać początek wiosny, skoro nie mogliśmy obserwować topniejącego obok nas śniegu? 

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć wspólnie już w pierwszym tygodniu kalendarzowej wiosny!

* * * 

Miesiąc w miesiąc

Przez rok szkolny 2019/2020 poprowadzą nas nazwy kolejnych miesięcy. Zainspirowani ich pochodzeniem będziemy szukać związków między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Badawcze spojrzenia skierujemy na lasy, łąki i nasze własne miejsca zamieszkania. Poszukamy sposobów na roztropniejsze urządzanie i upiększanie otoczenia. Będziemy wąchać, smakować, obserwować i konstruować. Poszukamy pomysłów na mądre gospodarowanie zasobami, wspólne spędzanie czasu, zaczynanie wszystkiego od nowa i docieranie do celu.

Termin:

  • sobota: 13.00–16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 14.30);
  • niedziela: 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 13.00)
Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1
Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Niedzielne warsztaty (w godzinach 11.00–14.30) są tłumaczone na Polski Język Migowy.
Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.