Etnokalendarz | Świat równoległy

Świecą w ciemnościach, przeobrażają się w niesamowity sposób, mogą nie jeść przez miesiąc i potrafią podnieść ciężar tysiąckrotnie większy od swej masy.

Czy mówimy o wymyślonych superbohaterach, robotach, a może o obcych cywilizacjach? A co powiecie na to, że istoty o takich właściwościach żyją na co dzień tuż obok, a do tego jest ich dużo więcej niż nas, ludzi?

11 i 12 maja bohaterami, a nawet superbohaterami Etnokalendarza będą oczywiście owady. Zapraszamy Was na ekspedycję badawczą! Będziemy nasłuchiwać, dotykać, podglądać i wywąchiwać niezwykłą owadzią rzeczywistość.

Nasza majowa ekspertka merytoryczna, prof. Paulina Kramarz z Instytut Nauk o Środowisku UJ opowie Wam z kolei o tym jak bardzo owady są nam potrzebne. Czasem się ich boimy i nie zawsze lubimy, tak naprawdę nie możemy bez nich żyć!

Skoro na jednego człowieka na świecie przypada 250 milionów owadów, to… chyba jesteśmy w mniejszości. Dlatego bądźcie koniecznie, warto się z owadami zaprzyjaźnić!

Informacje praktyczne:
Termin:
11 maja, sobota, g. 13.00 - 16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 14.30)
12 maja, niedziela, g. 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 13.00)

NIEDZIELNE WARSZTATY SĄ TŁUMACZONE NA POLSKI JĘZYK MIGOWY.

Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

Informacje:
Ola Migalska, migalska@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00